Nápad uspořádat akci ZTRACENÁ FEST! vznikl teprve nedávno.

„V místní pivotéce jsme se bavili o tom, že uspořádáme grilovačku a napadlo nás pozvat všechny ostatní ze Ztracené ulice. Ti to vzali jako super nápad a rádi se přidali. Město Olomouc nám pomůže s organizací, umožní po dobu akce uzavřít ulici pro dopravu,“ uvedl pořadatel festivalu Jaroslav Krátký.

Provozovatelka olomouckého bistra Mercato per tutti Leona Barone
Nové bistro v centru Olomoučany nadchlo. Jako v Itálii, opěvují hosté

Ve středu 1. května se tak Ztracená ulice zaplní stánky s občerstvením, stolky s posezením a nebudou chybět ani odpočinková lehátka. Festival bude probíhat od 11 do 18 hodin.

„Zatím se nám přihlásilo patnáct zájemců. Postupně oslovujeme také další, zejména z řad menších gastropodniků. Je to pro ně příležitost dát o sobě Olomoučanům vědět. Výhodou je, že nemusejí platit nájem,“ vysvětlil pořadatel.

Prodejna s francouzským pečivem a výběrovou kávou ve Ztracené ulici, 4. listopadu 2023
V centru Olomouce otevírají nové podniky. Na dobroty se stojí i dlouhé fronty

Návštěvníci festivalu budou moci ochutnat například indonéské speciality z bistra Balikejk, místní croassanty, hranolky se speciální omáčkou, zmrzlinu ze zdejší zmrzlinárny, pivní speciály, naturální vína i koktejly.

„Kluci z Pipeny připraví langoše s trhaným kuřecím. Nebudou chybět burgery a dobroty z paštikárny a štrůdlárny. Připojí se také zdejší Flop shop a nová prodejna s oblečením. S kolegou z našeho cateringu rozpálíme gril a nabídneme speciality z lokálních surovin připravené na ohni,“ vyjmenoval Jaroslav Krátký s tím, že v průběhu festivalu vystoupí písničkářka Markéta Sýkorová a hudební trio Hamanaca.

Podrobné informace o akci ZTRACENÁ FEST! na webu ZDE.