Kauzou, která vznikla kvůli zrušenému koncertu Vondráčkové na festivalu Hudba bez hranic, se policisté zabývali několik týdnů. Nyní případ odložili.

„Ve věci policisté prováděli vyšetřování, ale dospěli k závěru, že se nikdo nedopustil trestného činu ani přestupku,“ uvedla mluvčí policie Jiřina Vybíhalová.

Agentura zrušila účast zpěvačky na červnovém festivalu Hudba bez hranic v Dolních Studénkách na poslední chvíli s tím, že se obec, respektive její starosta, dopustili klamavé propagace.

Kromě Vondráčkové bylo avizované vystoupení také Václava Neckáře a podle managementu zpěvačky nebylo z plakátu zřejmé, že umělci budou vystupovat každý zvlášť.

Odlišná hodina koncertu byla přitom uvedena pod fotografiemi obou interpretů.

Festival se nicméně vydařil, koncert Václava Neckáře měl úspěch, místo Vondráčkové v hlavním programu vystoupila Jana Kirschner.

Sršeň: Šílené, zabývat se takovými věcmi

Jenže ještě předtím agentura MM na starostu a organizátora festivalu Radima Sršně podala trestní oznámení.

Manžel zpěvačky Heleny Vondráčkové Martin Michal se navíc s Radimem Sršněm chtěl soudit kvůli jeho výroku, že podávání trestních oznámeních na kde koho má Martin Michal jako zábavu.

Policie tak podnět šetřila jako podezření z trestných činů podvod, poškození cizích práv a dokonce vydírání.

„Připadá mi šílené, že se policie musí zabývat takovými věcmi a jsem rád, že zvítězil zdravý rozum. Bylo to vůbec poprvé, kdy jsem na policii vypovídal, přitom v tak nesmyslné věci. Od začátku tvrdím, že jsme jako organizátoři měli svědomí čisté, policistům jsem předložil i veškerou komunikaci s agenturou,“ komentoval dolnostudénský starosta Radim Sršeň.

Festival Hudba bez hranic se v Dolních Studénkách koná již řadu let, účinkovala zde například Lucie Bílá, Meki Žbirka, kapela Olympic a další špičkoví interpreti.

„Podobný problém nikdy dříve nenastal, řada zpěváků a kapel k nám pozvání přijímá na základě osobního doporučení kolegů. Spolupráce se všemi vždy bývá perfektní,“ konstatoval Radim Sršeň.