Sbormistryně Jaroslava Slepicová u klavíru přidávala akordy do známé melodie a sólista tón po tón zdolával velký rozsah. Přidaly se housle a violoncello.

„Je to nádherná skladba. Z toho krásného, co Karel Gott nazpíval, moje nejoblíbenější. Zpěvanky ji mají rády k poslechu a na zkoušce ji zazpívá i náš sólista. Veřejně si ale netroufáme, z úcty k mistrovi,“ svěřila se.

Během zkoušky ještě držitelé Platinových skřivanů netušili, jaká zpráva o hodinu později zasáhne celý národ. „Tu skladbu chtěly Zpěvanky slyšet, naladit se poslechově. Netušili jsme nic…,“ zlomil se hlas vedoucí pěveckého souboru.

O úmrtí Karla Gotta, ikony české populární hudby, se sbormistryně dozvěděla až po pravidelné středeční zkoušce. Od dcery.

„Vzalo mě to. Velice, převelice jsem ho měla ráda. Mám. Kdo by Karla Gotta neměl rád? Je někdo?“ poukazovala na slávu umělce, který v osmdesáti letech podlehl akutní leukémii.

Na Gottovi obdivovala jeho hlas, hlasový témbr. Ale i vystupování.

„Nádherný školený hlas. Od začátku až do konce to byl velikán. Mistr. Kultivovaný projev, kultivovaný muž,“ hodnotila sbormistryně, která sledovala celou Gottovu dráhu.

Zpěvanky mají od 80 do 90 let a vědí, že v letech už hlas ztrácí na síle, barvě.

„Zpívala jsem Serafínku z operety Perly panny Serafínky. Dnes to nezazpívám. Pan Karel Gott zpíval nádherně až do konce. Smekáme před ním,“ oceňovala velikána pětaosmdesátiletá žena.

Počítá s tím, že příští zkoušku sboru věnuje Karlu Gottovi, jeho památce.

„Budeme se věnovat jeho skladbám. Na výraz obdivu k tomuto umělci. Co můžeme více? Celý národ nedokáže vrátit, co si on zaslouží,“ dodala Jaroslava Slepicová.

Karel Gott získal v anketách Zlatý slavík a Český slavík celkem 42 ocenění. Devítičlenný sbor Zpěvanky posbírali tři tituly „Platinový skřivan“, ocenění v soutěži vyhlášené Ministerstvem práce a sociálních věcí. Poslední triumf získali ve sborové soutěži ve Velvarech, kterou Zpěvanky opět vyhrály.

Unikátní soubor, který vznikli při pobytu seniorů v Centru denních sociálních služeb v Rooseveltově ulici v Olomouci, oslaví v příštím roce 20 let. Za poslední roky zestárl, ale i přesto, že se se hůře pohybují a bez hole někteří neudělají krok, jsou nabití energií a rozdávají radost při vystoupeních nejen po Olomouckém kraji.