Podle původního plánu se částka pohybovala okolo 145 milionů korun, teď už ale bude zřejmě vyšší. „Je to projekt, který se chystá už několik let a který by mohl z hlediska evropských fondů dostat šanci,“ uvedl olomoucký primátor Martin Novotný.

Informační středisko a pavilon lidoopů by měly tvořit tři pavilony spojené halou. „Počítá se s tím, že by ve středisku návštěvníci získali informace a odehrávaly by se tam i vzdělávací akce. Zoo takový stánek chybí. V pavilonu by pak měli být tři hlavní zástupci druhů goril, šimpanzů a orangutanů,“ řekl ředitel zoo Zdeněk Slavotínek. Projekt je už připravený, a to i včetně stavebního povolení. „Projekt je podaný prostřednictvím Magistrátu města Olomouce. Na podzim bychom už snad mohli znát výsledky, a pokud se vše povede, v příštím roce by se mohlo začít stavět,“ pokračoval ředitel.

Gorily, šimpanzi a orangutani zatím v zoo chybí. „Jsou to naši nejbližší předkové, takže si myslím, že to bude pro návštěvníky vysoce atraktivní a zajímavé,“ dodal Slavotínek.