„Vté době bude úplně uzavřeno parkoviště uzoologické zahrady. Vnutném případě se tam dostane jen záchranka,“ uvedl náměstek primátora Martin Major (ODS) stím, že isamotná zoo dostala pokyn aby se na inkriminované období předem připravila a zásobila.

Náhradní parkoviště pro návštěvníky zoo vznikne uškolního hřiště vcentru obce. Docházka kbráně zahrady se jim tak prodlouží asi opět minut. Zájezdové autobusy by měly parkovat na místě zvaném UOvčačky směrem na Radíkov.

Major ale předeslal, že omezení může trvat opár týdnů déle. „Nevíme, jaké bude počasí, jestli se neobjeví něco nečekaného při přeložkách sítí, složité je igeologické podloží, nebo se mohou případně objevit archeologické nálezy,“ vyjmenoval možné komplikace náměstek. Na leden je isvolána schůzka zástupců města smístními obyvateli.

Primátor Martin Novotný (ODS) naznačil, že termín prací je záměrný. „Je to období, kdy do zoo chodí nejméně lidí,“ vysvětlil. Pokládka potrubí bude na Kopečku probíhat celý příští rok, ale již voblastech méně zatížených turisty. Podrobné informace chce radnice zveřejňovat na svých webových stránkách.

Pokud se práce protáhnou, uvažuje vedení města oposílení spojů MHD. „Dokonce je možné, že by autobusy jezdily ze Samotišek bezplatně,“ dodalMajor.

Dobudování a rekonstrukce celé stokové a kanalizační sítě by mělo vOlomouci skončit do poloviny roku 2009, možní idříve. Jen na Svatém Kopečku má přijít na 120milionů korun. Po něm přijde na řadu Radíkov a Střední Novosadská.

Zatímco první část kanalizace přišla na necelých 600milionů, probíhající druhá etapa, kdy se do země uloží 57kilometrů potrubí, bude stát 1,3miliardy korun. Evropská unie na ní městu přispěla 750miliony korun.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z OLOMOUCKA

Moje OlomouckoSportKulturaPodnikáníČerná kronika