„Z důvodu nevhodného chování některých z vás vůči zvířatům, bude od zítřejšího dne Králíkovství pro veřejnost až do odvolání uzavřeno,“ informovala zoo návštěvníky na svých sociálních sítích.

„Mrzí nás to stejně tak, jako to mrzí vás slušné a ohleduplné,“ sdělila koncem minulého týdne.

Zpráva vyvolala značnou odezvu. Diskutující většinou vyjadřovali zoo podporu a sami kritizovali přístup a chování některých návštěvníků ke králíkům, ale i ke kozám v sousední vyhledávané expozici.

V areálu mateřské školy v Husitské ulici na olomouckém sídlišti Povel by měly vzniknout nové městské jesle
V Olomouci vzniknou nové městské jesle

„Konečně. Je totiž otřesné, jak se někteří lidi k těm králíčkům chovali! To samé ke kůzlatům,“ stojí v jednom komentáři.

„Měli by zavřít i kozy. Některé děti trápí zvířata a rodiče jim nic neřeknou, jsou rádi, hlavně, že dětičky se baví,“ připojila postřeh další diskutující.

Oblíbená atrakce

Králíkovství otevřela olomoucká zoo v roce 2018 s obrovským úspěchem. Hlavně nejmenší návštěvníci ocenili, že mohli mezi ušáky a zvířatům dávat krmení koupené u vstupu do zoo nebo v automatech u výběhu.

Vloni se králíky v zoo zabývala krajská veterinární správa, a to poté, co se na sociálních sítích objevila fotografie králíka s poraněným víčkem a kritikou, že pracovníci pořádně nedohlížejí na provoz během pobytu dětí v kontaktní expozici.

Zoo odmítla pochybení. Králíci jsou pětkrát denně kontrolováni a jsou pod pravidelným veterinárním dohledem.