Návštěvníci, které Olomoucký deník oslovil v areálu zahrady, změnu přivítali. S přírodním designem, nabídkou a kvalitou služeb byli spokojeni.

Investice do gastronomického zázemí dosáhla bezmála jednoho milionu korun.

„Líbí se nám to. Je to krásné,“ hodnotila Martina Holbová z Lutína.

„Jezdili jsme sem s dětmi, dnes s vnoučaty. Změnilo se hodně. Snad jen ta věž je původní,“ chválili investici do gastronomického zázemí Mizerovi z Týna nad Bečvou. „Restaurace vypadá pěkně a se službami jsme spokojeni,“ dodali.

Kmínkovi byli den před návštěvou olomoucké zoo u „konkurence“ v Ostravě.

„Olomoucká se nám líbí více,“ porovnávali zoologické zahrady Kmínkovi ze Zlatých Hor.

Na Svatém Kopečku byli před pěti lety. „Jsme překvapeni. Je to na mnohem vyšší úrovni. Občerstvení vypadá lépe, pivo je dobré,“ usmál se Patrik Kmínek.

Nové občerstvení pod vyhlídkovou věží v olomoucké zoo. Foto: DENÍK/Jiří Kopáč

V plánu je i vylepšení věže

Zoo zvolila jednotný styl pro zázemí informačního systému, stánky se suvenýry i gastronomii. Do té nyní investovala bezmála jeden milion korun.

„Postavili jsme první část u vstupu, kde jsme investovali 300 tisíc korun. Vybavení dodali obchodní partneři. Provedli jsme menší stavební úpravu na věži za 100 tisíc korun. Modernizování a opláštění bistra a přístřešek přišly na dalších 200 tisíc korun. Vybavení opět dodali partneři,“ vypočítával finanční náklady ředitel olomoucké zoologické zahrady Radomír Habáň.

Nové občerstvení pod vyhlídkovou věží v olomoucké zoo. Foto: DENÍK/Jiří Kopáč

Vedení zoo se rozhodlo pro změnu v gastronomii v areálu zooparku proto, že již pokulhávala za současnými požadavky a trendy. V hodnocení mezi moravskými zoologickými zahradami skončila na posledním místě.

Původně zoo hledala provozovatele gastronomie, vypsala proto i výběrové řízení, nakonec se ale rozhodla, že občerstvení bude provozovat sama.

„Zatím máme jen kladné ohlasy, přejeme si, aby návštěvníci byli spokojeni,“ uvedl ředitel Habáň s tím, že služby pro návštěvníky chce zoo nadále zlepšovat a investovat do nich.

„Je to otázkou financí. V plánu máme i investici do vyhlídkové věže. To ale nelze během turistické sezóny,“ sdělil ředitel.