Informační kiosky s prostorem na odpočinek, panelem se zabudovaným dotykovým monitorem a klávesnicí, jsou v zoo tři. Jeden je u hlavního vstupu, druhý pod věží a třetí za pavilonem šelem.

„Vytvořili jsme další příjemnou část zoologické zahrady a můžeme návštěvníkům nabídnout kompletnější servis a služby. Věřím, že se to bude návštěvníkům líbit,“ řekl ředitel zoo Radomír Habáň.

Kiosek kromě zastřešeného posezení nabízí i systém obsahující kompletní informace o zvířatech olomoucké zoo, zájemci se dozví novinky a také se mohou dočíst o dalších turistických cílech Olomouckého kraje nebo města Olomouce.

„Systém je napojený na internet, takže návštěvníci budou moci poslat svým známým nebo rodičům, kamarádům i pozdrav nebo svou fotografii,“ doplnil ředitel.

Kiosky v olomoucké zoo mají svůj vlastní styl.

„Projekt jsme připravovali dva roky, stavba to není složitá, práce trvaly tři měsíce. Podobné informační systémy je možné vidět ještě v zahradě v Praze, ale umístění a styl je naše,“ doplnil ředitel.

„Člověk se krásně schová před deštěm, což je skvělé. Kiosek netrčí, působí trošku jako pavilonek a navíc je to symbol nové doby, která v zoologické nastává,“ uvedl Petr Mičola, architekt olomouckého ateliéru Bonmot, které je autorem díla.

Celkové náklady představují částku přibližně 3,2 miliony korun, osmdesát procent je financováno z evropských peněz.

Informační kiosek v olomoucké zoo. Foto: Ateliér Bonmot
Informační kiosek v olomoucké zoo
Informační kiosek v olomoucké zoo. Foto: Ateliér Bonmot