„Otevřeli jsme první dětské lanové centrum tohoto druhu v republice. Je určeno pro ty nejmenší od tří do třinácti let. Platí se vstupné, kdy to základní je padesát korun, pro dvě a více dětí pak čtyřicet,“ uvedl Eduard Hrabalík, jednatel společnosti, která lanové centrum v zoo provozuje.

Na děti čeká asi patnáct minut dlouhá dráha o jedenácti překážkách, které kolem sebe mají záchytné sítě. Kdyby dítě překážku nezvládlo, zůstane tak v síti, postaví se a může pokračovat. Na děti pak bude dohlížet i proškolený personál.

„Během soboty a neděle jsme měli zkušební provoz, kterým prošlo přibližně šest set dětí, neměli jsme žádný úraz, doladily se některé věci a myslím si, že teď je to spuštěné pro oficiální provoz,“ pokračoval Hrabalík.

„Něco takového bylo v zoo potřeba, máme ohlasy od veřejnosti, že je v zoo málo atrakcí pro děti. Jsme rádi, že tady centrum je,“ uvedla mluvčí zoo Hana Labská.

Nová atrakce se líbí i samotným dětem. „Dráha se mi líbí, ještě nikdy jsem nic takového nezkoušel. Bylo to jednoduché a nebál jsem se,“ řekl pětiletý Marek Ospárek.

Náklady na vybudování lanového centra se pohybovaly přes šest set tisíc korun a stavba trvala jednadvacet dní.