„Přijeli jsme od Valašského Meziříčí. Dlouho jsme v olomoucké zoo nebyli a jsme nadšeni, přestože se nemůže do pavilonů,“ podělili se o dojmy například manželé Kremplovi.

Zoo v neděli odpoledne navštívili hlavně kvůli svým malým dětem. Ty si zhruba dvouhodinový pobyt mezi výběhy pořádně užily.

„Nejvíc se nám líbili asi lemuři. Prohlíželi si návštěvníky, odběhli se schovat a pak si nás zase přišli prohlédnout. Je to pro ně velká změna v porovnání se zavřenou zoo. Pak holky musely mezi kozy. Z výběhu jsme je nemohli dostat ven,“ usmívali se rodiče.

Otevření zoo, byť s omezeními a za dodržování protiepidemických opatření, přišlo právě včas na začátku hlavní návštěvnické sezony. Zoo se může aspoň trochu začít vzpamatovávat ze ztrát, které přesahují 14 milionů korun. Provoz zahrady je finančně náročný. Vedle potravy pro zvířata musí zaplatit vytápění pavilonů či mzdy pracovníků.

V provozu je v zoo i populární Lanáček, který byl v neděli odpoledne v obležení, a zájemce vozil po prostorném areálu zahrady oblíbený vláček.

„Před vstupem do zoo sice byla fronta, ale nepřišlo nám, že je tu nějak moc lidí. Rozprostřeli se po zoo, která je velká. Líbilo se nám tady,“ hodnotili Jelínkovi, kteří přijeli z Mohelnice.

Návštěvníci zoologické zahrady by měli dodržovat rozestupy, nosit respirátory a dezinfikovat si ruce.