Ať jde o fajnovější vyznavače chladivé pochoutky, kteří si posedí na zahrádce pod slunečníkem, nebo přírodní typy, jimž nevadí, když kolem nosu poletují mouchy a do ucha bučí krávy.

„Letos nám počasí ohromně přeje. Duben byl nejsilnější v historii. Co do teplot byl nenormální a prodeje se nedají srovnat ani s letním měsícem. Po zimě byli lidé natěšeni na zmrzlinu a nebylo ještě tolik jiných aktivit, na bazén se ještě nedalo, na dovolené se v dubnu nejezdí,“ pochvaloval si rekordní start letošní sezony Michal Čouka, zmrzlinář ze Štarnova, jehož úspěch ve vsi u Šternberka způsobuje v horkých letních dnech dopravní kalamitu.

Z čistého ovoce

Zatímco vloni trochu opisoval a s populární Black Lady se svezl na černém zmrzlinovém tsunami, letos rozmazluje hosty novinkou z čerstvého ovoce.

„Žádná dochucovadla, ale čisté ovoce. Chvilku trvalo, než jsme s technology doladili chuť, ale je velmi dobrá. Hlavně 100 gramů mangové je 100 gramů manga dovezeného z Indie,“ přiznal zároveň svoji nejoblíbenější. Nabízí také švestkovou, višňovou a plánuje nasadit hruškovou.

Je libo Šmoulu Mrzouta?

Skutečným kouzelníkem mezi regionálními zmrzlináři je ovšem Lukáš Ráb, majitel olomouckého Zmrzlinária, který i do druhé sezony vstoupil s pozoruhodnými kombinacemi a vyladěnou chutí. Je libo Šmoulu Mrzouta, který nemá rád éčka, Naladěného Mozarta anebo Chceš pendrekem?

„Novinku představujeme každý týden a věříme, že letošní sezona bude stejně úspěšná jako premiérová. Nástup byl neskutečný! V dubnu jsme ještě upravovali zahrádku a v cukrárně už stály fronty,“ usmíval se spokojeně kuchař-cukrář

Lukáš Ráb, znalec chutí a vůní z různých koutů světa, který chce pobavit a dobrotě s nejlepších surovin přidat příběh.

Zmrzlina z vlastních zdrojů

Z úplně jiného soudku, přesněji konve, je zmrzlina Doubravského Dvora. Farmář z Nového Dvora, místní části Červenky, nabízí nejen výtečnou pochoutku z čerstvé smetany, tvarohu, jogurtu a sladkých syrovátek těch nejlepších dojnic, které mají maximální pohodu a péči, ale zážitek na celé víkendové odpoledne. Tedy pokud vyznavači zmrzliny nevadí, že mu kolem kornoutu se Zmrzlinou z kravína poletují mouchy a kolem bučí krávy.

„Devadesát pět procent suroviny ve zmrzlině je z naší farmy. Nevidím na tom nic složitého, jde jen o to, že zmrzlina je z kvalitních surovin. Smetana je smetana a tvaroh je tvaroh. Lidé to vnímají a chutná jim,“ popisoval farmář Václav Osička, který se částečně inspiroval americkými farmami, kde holdují chladivé pochoutce.

„Nakoupili jsme stroje, vzali svoje produkty, dali dohromady receptury a ochutnávali a ochutnávali, až jsme si řekli, že to je ono,“ usmál se chovatel dojnic, které si návštěvníci farmy mohou pohladit a dozvědět se, kolik mléka nadojí a co jim zlepšuje náladu.