Svézt se prvním z pravidelných spojů bude možné od 26. září. Vyjede z Havířova přes Ostravu a Olomouc do hlavního města.

V kraji obslouží cestující i v Hranicích a Zábřehu.

„RegioJet, člen skupiny Student Agency, spustí nadcházející středu na adrese www.regiojet.cz nový prodejní portál a zahájí prodej jízdenek na vlaky IC RegioJet,“ uvedl Aleš Ondrůj, tiskový mluvčí dopravce.

Podle majitele skupiny Student Agency Radima Jančury je mezi lidmi velký zájem o informace kolem spuštění provozu žlutých vlaků na tuzemské železnici.

„Příští středu představíme detailně ceny, jízdní řád a všechno, co se týká našich služeb a první pravidelná jízda našeho vlaku s cestujícími se pak uskuteční v pondělí 26. září," uvedl Jančura.

„Nabídneme nejlepší kvalitu cestování mezi Ostravskem, Olomoucí a Prahou – vše navíc bez dotací. Stejně jako u našich autobusů nezatížíme kapsy daňových poplatníků ani korunou. Díky našemu příchodu ušetří stát stovky milionů korun ročně tím, že přestane od prosince dotovat všechny vlaky na trase mezi Prahou a Ostravou,“ prohlásil Jančura.

Začnou s pěti klimatizovanými vozy

Vlaky dopravce RegioJet vyjedou na trať mezi Ostravou a Prahou v první fázi jako pětivozové soupravy s celkovou kapacitou zhruba 240 míst k sezení.

„Vozy RegioJet nabídnou velmi pohodlný cestovní komfort. Kvalitní celokožená sedadla, velký prostor pro cestující – počet míst k sezení ve voze je 48. Vozy budou mít také vybavení pro přípravu občerstvení, které bude cestujícím podáváno během jízdy. Samozřejmostí je klimatizace a připojení k 230V a wi-fi,“ vyjmenoval Ondrůj.

Dopravce prohlašuje, že chce lákat i na atraktivní jízdné.

Například jízdenku mezi Ostravou a Prahou bude možné na tak zvanou kreditovou jízdenku zakoupit už za 230 korun, mezi Olomoucí a Prahou pak budou ceny jízdenek začínat na 190 korun.

Za vystavení kreditové jízdenky, přitom zákazník nic neplatí; její platnost je celoživotní.

Slevy se podle Ondrůje dočkají také držitelé In-karet RailPlus a dalších slevových karet RailPlus, které poskytuje stále největší tuzemský dopravce České dráhy.