„Koupila jsem maso a zabíjačkové dobroty. Přišli jsme hlavně kvůli tomu a pak také kvůli kováři, aby se děti podívaly na jeho práci. Akce se mi líbí, je to příjemné a je dobře, že se v obci něco děje," řekla místní obyvatelka Soňa Tošenovská.

Velkoújezdský starosta Josef Jelen poznamenal, že pro příchozí uvařili horký svařák i černou zabíjačkovou polévku, oboje zdarma.

„Máme tady několik stánků, kde si lidé mohou koupit třeba svícny nebo i vánoční stromeček či ozdoby. Snažíme, aby to bylo tradiční. Akci jsme ve zhruba stejném rozsahu pořádali už loni a příští rok bychom hodování chtěli spojit s rozsvěcením vánočního stromečku začátkem prosince," řekl starosta.

Mezi řadou stánků s perníčky, ručně vyrobenými andílky nebo třeba betlémským světlem nechyběl ani kovář a lidé o něj měli zájem. Provizorní dílničku obsluhoval místní Stanislav Říha.

„Největší zájem je o podkovičky pro štěstí, ty dělám jednu velké druhé. Jedna mi zabere asi deset minut. Myslím si, že je dobře, že se taková akce koná. Hlavně proto, že se lidé ještě před svátky sejdou," doplnil šikovný kovář.