Proto vedení města schválilo přes milion korun na nejnutnější opravy, aby jej nájemce mohl nadále provozovat. Například šatny hostí a žáků a sociální zařízení jsou ve stavu, kdy by další sezónu nepřežily. Dělníci již na opravách začali pracovat.

„Do konce léta budeme mít hotovou studii rekonstrukce zimního stadionu. Ještě před jeho přestavbou však musíme investovat do jeho oprav, protože některé části jsou ve špatném a nevyhovujícím stavu. Jedná se o sociální zázemí stadionu, jehož stav je katastrofický, a o žákovské šatny a zázemí hostí. Předpokládané náklady představují přes milion korun. Opravu zajistí nájemci a následně jim to proplatíme. Umožníme tak nadále provozovat zimní stadion,“ informoval Martin Major, náměstek primátora města.

Opravy však budou jen částečné, protože město do budoucna počítá s vybudováním multifunkční arény. Práce na zimním stadionu už probíhají.

„Hned jak radní schválili peníze na rekonstrukce, tak jsme začali. Jde o to, abychom vše uvedli do stavu, ve kterém můžeme dál halu provozovat. Takže například dělníci okopali staré omítky, dlažbu i obklady v žákovských šatnách i v zázemí hostí a uvedou je teď do stavu, aby se daly využívat. Opravy se dotknou i sociálního zařízení pro veřejnost na ochozech,“ uvedl Erik Fürst, generální manažer HC Olomouc, který zimní stadion provozuje.

Olomoucký zimní stadion

Nájemci se uvnitř šaten a v sociálním zařízení potýkali také s plísněmi. Někteří z rodičů malých hokejistů si na neutěšené zázemí sportovců stěžovali. Vedení tak problém začalo řešit.

„Nyní už zde plísně nemáme. Potíže s tím jsou pochopitelné, stadion má třicet pět let a je jasné, že se stáří projeví,“ řekl Fürst.

Město by do konce letních prázdnin mělo mít zpracovaný investiční záměr, který určí několik variantních přístupů ke stavbě multifunkční arény. Na jeho základě pak bude jasné, kolik peněz radnice na novou halu vydá a jak velkorysý projekt bude.