Dosud se totiž politická reprezentace nedohodla s majitelem pozemků za zimním stadionem, které k rekonstrukci potřebuje. Jak se s halou pro zimní sporty naloží, by se mělo rozhodnout do konce června.

Na radnici se kvůli opravám obrátila společnost HC Olomouc, která zimní stadion provozuje.

„Zabýváme se myšlenkou celkové rekonstrukce, ta je však zatížená nedořešenými majetkoprávními vztahy. Proto musíme přistoupit k dílčím opravám. Stav některých zařízení je totiž poměrně tristní,“ vysvětlil náměstek primátora Jiří Martinák.

Radnice proto ze svého rozpočtu vyčlenila bezmála čtyři miliony korun na opravu veřejných toalet a výměnu nejvíce zničených sedaček.

„Našli jsme také peníze na zřízení turniketového systému, který by měl vést k lepšímu a komfortnějšímu odbavení návštěvníků stadionu. Věříme, že do velké rekonstrukce nám dílčí opravy pomohou udržet stadion ve stavu, aby se zde mohly konat sportovní i kulturní akce,“ podotkl Martinák.

Kompletní rekonstrukce stále nemůže začít. Magistrát totiž nemá vyřešené majetkoprávní vztahy, které k ní potřebuje. Když by vlastník potřebných parcel, pivovar Litovel, s prodejem souhlasil, tak by se zimní hala rozšířila o další kluziště a kvalitní zázemí pro sportovce i návštěvníky.

Pokud by se s majitelem parcel radní nedohodli, pak by se stadion opravil v jeho stávajícím půdorysu.

„Další kluziště by pak mohlo vzniknout na jiném místě ve městě. Vybíráme proto nějakou vhodnou lokalitu. Nechceme ale předjímat,“ uvedl náměstek primátora Martin Major.

Podle primátora Martina Novotného by se o konkrétní variantě rekonstrukce mělo rozhodnout do konce června.

„Máme totiž obavu, že už to nejde déle protahovat,“ poznamenal Novotný.