Na desetikilometrovou trať pro juniory a dospělé závodníky vyběhlo rekordních 266 účastníků.

S obrovským zájmem se setkal rovněž dětský zimní běh, který se v sobotu v areálu slatinických lázní běžel vůbec poprvé. Pořadatelé malým sportovcům ve věku od dvou do čtrnácti let rozdali přes šedesát startovních čísel.

„Ani jsme s takovým zájmem nepočítali. Máme velikou radost, že se do prvního ročníku zapojilo tolik předškoláků a školáků. Nejmenším běžcům přitom ještě nebyly ani tři roky. Rekordní je i počet dospělých účastníků, je to díky teplému počasí," řekla za pořadatele Jaroslava Šlahařová.

Sama pravidelně sportuje, běhá za Ligu stovkařů Olomouc. Do pořádání dětského zimního běhu se ale zapojila také jako učitelka základní školy ve Slatinicích. S přípravou závodu pomohli zdejší dobrovolní hasiči, kolegové ze školy a místní občané.

„Vstříct nám vyšly také lázně, poskytly potřebné zázemí. Díky tomu tady poprvé běžely celé rodiny. Dospělí vyrazili na dlouhou trať, pak se vzájemně prostřídali a dělali doprovod na startu svým dětem," popsala průběh zimního běhu Jaroslava Šlahařová, jejíž dvouletá dcerka Nela vyběhla na padesát metrů dlouhý závod určený pro děti z mateřinek.

Žáci prvního stupně vyběhli na trať dlouhou 300 metrů, starší školáci z druhého stupně na jeden kilometr. Sportovní boty si v sobotu nazul také šestiletý David Zachar.

„Dostal jsem číslo devětatřicet. Běhám moc rád, určitě to zvládnu. Jsem ve Slatinicích na návštěvě u strejdy, jinak bydlím ve Zlíně," svěřil se malý závodník.