Šestatřicetiletá majitelka kosmetického studia si v úterý 8. října převzala ocenění ve Vlastivědném muzeu v Olomouci z rukou zakladatelky soutěže Denisy Kalivodové a náměstka krajského hejtmana Jana Zahradníčka.

Romanu nominace překvapila, vítězství o to víc.

„Zatím vůbec netuším, kdo mě do Ženy regionu nominoval. Dozvěděla jsem se to, až když mi volali organizátoři z Prahy. Moc si toho vážím,“ řekla dojatá vítězka, která ráda pomáhá ostatním.

Podporuje charitativní akce pořádané Dobrým místem pro život, Transfúzním oddělením Fakultní nemocnice Olomouc či Střediskem rané péče Olomouc.

Ve svém studiu pořádá charitativní bazárek, jehož výtěžek putuje na pomoc zejména dětem.

Ilustrační foto
Nový tarif v kraji? Hlavně dražší. Ženete nás z vlaku do aut, zlobí se cestující

Krásná srdce

Letos Romana Filípková založila Nadační fond Krásná srdce pomáhají a plánuje zorganizovat další akce s charitativním účelem.

„Zatím se nám daří, že fond nemá žádné výdaje. Všichni do toho vkládají svoje finance, umělci za své vystoupení nechtějí zaplatit. To je na tom to nejlepší,“ těší rodačku z jihomoravského Kyjova.

Do Olomouce zamířila studovat a zhruba před deseti lety se do krajského města přestěhovala.

Mladá podnikatelka uspěla v konkurenci dalších devíti žen s podobně zajímavými životními příběhy.

O konečném pořadí rozhodlo veřejné hlasování, které probíhalo od 3. července do konce srpna. Hlas svým favoritkám poslalo téměř 40 tisíc lidí z celé republiky.

„Romana Filípková postupuje do národního kola v Praze, z nějž si prvenství odnese ta z krajských vítězek, která v hlasování veřejnosti obdržela absolutně nejvyšší počet hlasů,“ informovala mluvčí soutěže Martina Voráčková. Vyhlášení celostátní vítězky se uskuteční 30. října v budově Senátu Parlamentu ČR. 

Postřelmovská kadeřnice Martina Odstrčilová
Kadeřnice, co zaujala svět: Chci dál zůstat v Postřelmově