V roce 2010 jste již ocenění Žena regionu Olomouckého kraje získala. Teď jste oceněná podruhé – je těžší vítězství získat nebo jej obhájit?

Obě ocenění jsou pro mě stejně důležitá. Každé období, které ceně předcházelo, bylo trošku jiné, vyplněné jinou činností, proto se to těžko srovnává. Každopádně mám velkou radost, že si druzí mé práce všimli a takovým způsobem ji ocenili.

Cenu za Markétu Záleskou převzal její manžel David (vpravo). Předal mu ji Sawas Michailidis, zástupce generálního partnera Kapitol pojišťovací a finanční poradenství. Slavnostní akce se výherkyně nemohla zúčastnit kvůli nemoci.

Cenu za Markétu Záleskou převzal její manžel David (vpravo). Předal mu ji Sawas Michailidis, zástupce generálního partnera Kapitol pojišťovací a finanční poradenství. Slavnostní akce se výherkyně nemohla zúčastnit kvůli nemoci. FOTO: Jiří Kopáč

Těší Vás odezva lidí na to, co děláte?

Pozitivní reakce potěší každého. Oceněním je ale nejen zisk nějakého titulu, ale také povzbudivé slovo, poděkování. Pro mě je to signál, že to, co dělám, má smysl. Zároveň je to motor, který mě pohání dopředu.

Markéta Záleská

Jak vypadá běžný pracovní den Ženy regionu Olomouckého kraje?

Určitě se neliší od běžného dne každé pracovně vytížené ženy s malým dítětem. Snažím se všechno časově skloubit a přitom si vyšetřit čas na rodinu. Hlavní je všechno si co nejlépe rozvrhnout.

Máte nějaký vzor úspěšné ženy z České republiky

Oceňuji ženy, které vedle profesních úspěchů a zvládání rodinných povinností, ještě dělají něco navíc. Uvedla bych například Jaroslavu Moserovou-Davidovou, která vedle profese lékařky zvládala výborně překládat knihy a později působila i v Senátu ČR. Ale vážím si všech aktivních žen; řada z nich se objevila i v této anketě a všechny si zaslouží velký dík a uznání.

Jste hodně pracovně vytížená, jak relaxujete a zda-li vůbec.

Na odpočinek mi příliš času nezbývá, na druhou stranu mám štěstí, že moje práce i aktivity v neziskovém sektoru jsou zároveň mým koníčkem. Pokud mám volněji, ráda cestuji, při tom si dokážu odpočinout i načerpat novou energii.

Pár slov o projektu

Vydavatelství Vltava-Labe-Press a.s. a společnost Kapitol podpořili jako hlavní partneři již čtvrtý ročník ojedinělého projektu ŽENA REGIONU 2012. Do letošního ročníku soutěže se zapojily stovky výjimečných žen z celé České Republiky, které získaly od čtenářů regionálních Deníku a zpravodajského portálu denik.cz tisíce hlasů.

O titul ŽENA REGIONU 2012 se mohly ucházet ženy, kterým se podařilo dosáhnout vynikajících výsledků v jedné ze čtyř následujících kategorií:
- podnikání, politika a veřejná správa
- vzdělávání, věda a výzkum
- zdravotnictví a charitativní činnost
- umění, kultura a sport
Příspěvky se mohly týkat i žen, které společnost finančně nebo morálně nedoceňuje za práci nebo aktivity, při kterých dokážou skloubit veřejný a rodinný život. Cílem je představit tyto ženy široké veřejnosti, přitáhnout pozornost k jejich aktivitám a vyjádřit jim veřejné uznání.