Bylo mu 71 let.

Umělec-samouk tvořící na bázi naivního malířství, byl také vášnivým cestovatelem a entomologem. Věnoval se i fotografii a oblíbený byl rovněž jako vypravěč a bavič.

Libor Vojkůvka, který se po druhém sňatku stal před čtyřmi lety znovu otcem, zemřel po těžké nemoci. 

"Včera zemřel kamarád a nejvýraznější malíř naší galerie pan Libor Vojkůvka," potvrdil smutnou zprávu na svém facebookovém profilu Jiří Skácelík z olomoucké Galerie Skácelík, kde malíř vystavoval.

Vojkůvkova díla jsou zastoupena v mnoha světových galeriích. Je také autorem večerníčku pro děti. Letos na jaře dostal ocenění Olomouckého kraje v oblasti kultury za celoživotní přínos.

Zaujímá čestné místo i ve velkém vyřezávaném betlému loštického řezbáře Jaroslava Beneše. "Libor Vojkůvka byl vášnivým cestovatelem, proto jsem ho vybavil batohem, kaktusem a obrázkem brouka nosatce," říká řezbář.

Libor Vojkůvka se narodil v červenci 1947 v Rychlově u Bystřice pod Hostýnem. Vystudovaný zahradník se malbě systematicky věnoval od počátku 70. let minulého století. Po revoluci se začal věnovat také cestování a navštívil více než stovku zemí světa.

S bývalou manželkou Alenou má dvě děti, dceru a syna. V roce 2012 se znovu oženil se sedmadvacetiletou Dagmar a před čtyřmi lety se mu narodil syn Damián.