V domově pro seniory v Litovli bylo od počátku června, kdy zde byla nákaza zjištěna, potvrzeno onemocnění Covid-19 u 27 klientů, sedmi zaměstnanců a jednoho rodinného příslušníka.

„K dnešnímu dni se šest klientů vyléčilo,“ informovala ve čtvrtek odpoledne Barbora Hanáková, vedoucí protiepidemického oddělení Krajské hygienické stanice Olomouckého kraje.

V zařízení se na vyčleněném oddělení starají o 14 pozitivních seniorů. Pět je hospitalizováno v nemocnicích v Prostějově a Olomouci. „Evidujeme zde druhé úmrtí,“ potvrdila Hanáková.

Vzhledem ke zlepšení zdravotního stavu již mohli být někteří klienti převezeni z Nemocnice Prostějov do Odborného léčebného ústavu Paseka. „Stále však zůstávají pozitivní,“ vysvětlila mluvčí nemocnice Radka Miloševská.

Další testování je v domově pro seniory v Litovli naplánováno na příští týden. Od 8. června platí zákaz návštěv nejen v litovelské pobočce, ale i v pobytovém zařízení sociálních služeb v Července, kde nákaza zjištěna nebyla.

V Olomouckém kraji bylo do středečního večera od počátku epidemie potvrzeno 855 případů Covid-19. Od počátku týdne se jedná o nárůst o 16 případů. Naopak 712 nakažených se podle údajů krajské hygienické stanice již vyléčilo, což je od nedělního večera o osm více. V souvislosti s nákazou zemřelo celkem 21 osob. Aktuálně je tedy v Olomouckém kraji 122 pozitivních.