V červenci bude hůře. Při uzavírce Rýmařovské ulice se během frézování vozovky a pokládce živičných vrstev bude muset přesunout veškerá doprava mezi Šternberkem a severem okresu směrem na Babice. Práce by měly skončit 5.září.

„Bude to náročné, ale cesta se opravit musí. Nad Hlásnicí na Chabičov se spravovala v minulém roce a chybí část mezi Hlásnicí a Šternberkem,“ popisoval starosta Hlásnice Marián Marghold.

Jde o dvoukilometrový úsek silnice II/445 , jehož uzavření dolehne na přespolní motoristy mířící směrem na Huzovou. Ti budou muset pokračovat na Paseku, Sovinec a Kněžpole, nákladní auta pojedou na Dlouhou Loučku a Rýmařov. Pro místní obyvatele se nakonec podařilo najít šikovnější alternativu.

Podle starosty Šternberka musí místní počítat s výraznými komplikacemi na pravé straně Rýmařovského kopce a s obsluhou ulic Dukelská a Smetanova, v další fázi pak i ulic Babické a Tolstého. „Snažili jsme se dohodnout na uzavírkách a termínech realizace tak, aby byl dopad na občany co nejmenší a aby místní obyvatelé vždy měli do těchto lokalit přístup. To ovšem neplatí pro tranzitní dopravu, ta musí být připravena na objížďky,“ uvedl Stanislav Orság.

Ve druhé etapě v červenci bude v jednom týdnu kvůli frézování a pokládce asfaltu vedena veškerá doprava mezi Šternberkem a severem olomouckého okresu mimo Rýmařovskou ulici přes Babice. „Tato uzavírka bude krátká a místní se pořád dostanou, našli jsme řešení,“ ujistil Orság.

Uzavírka by měla skončit 5. září letošního roku.

Objížďky:Pro vozidla do 3,5t: Z Hlásnice po silnici II/445 Chabičov, Mutkov, Huzová, Kněžpole dále po silnici III/4456 Jiříkov, Křížov, Sovinec, po silnici III/4451 Paseka, Komárov, Šternberk a zpět, z Krakořic po silnici III/44424 do Babic, II/444 do Šternberka a zpět.
Nad 3,5t: Z Hlásnice po silnici II/445 Chabičov, Mutkov, Huzová, Kněžpole, Stránské, Rýmařov, po silnici II/449 do Dlouhé Loučky a dále po silnici III/4451 Paseka, Komárov, Šternberk a zpět.