Wasp Elder z Velké Británie a Koctel Kahoolawe ze Španělska mají k dispozici sedmnáct metrů vysoké čelní zdi kolejí Generála Svobody a J. L. Fischera, přičemž letošním leitmotivem velkoformátových maleb ve veřejném prostoru je svoboda. Svoboda umělce i svoboda jako ideál revolučních událostí roku 1989, od nichž letos uplyne třicet let.

„Po loňském úspěchu muralu Masaryka u kolejí jsme se rozhodli organizátorům nabídnout o něco větší plochu. Ostatně kde jinde než v místě plném studentů se obdobné aktivity lépe hodí,“ uvažuje na webových stránkách olomoucké univerzity Josef Suchánek ze správy kolejí a menz.

Letecký den 2019 na olomouckém letišti v Neředíně
Letecký den v Olomouci: s deštníky a bez davů

Výsledkem předchozích ročníků Street Art Festivalu v Olomouci jsou král Eduard VII. se selfie tyčí a Marie Curie-Skłodowská, oba na stěně domu proluky u Muzea moderního umění, portrét T. G. Masaryka v Bezručových sadech jako připomínka stého výročí založení Československa a mural, velkoplošná malba, jednoho z nejznámějších street artových umělců Wilda Drawinga na Passingerově mlýně v Lafayettově ulici. Namaloval zde ženu s dravým ptákem.

Zápas století v Olomouci: legendy Sigmy vs. legendy reprezentace ČR
Zápas století se povedl. Legendy bavily Olomouc, Brückner měl slzy na krajíčku
Třílůžkový pokoj na univerzitní koleji Generála Svobody v Olomouci. V pokoji je postel a dvoumístná palanda, její vrchní část však většinou slouží jen jako odkládací prostor nebo místo k přespání návštěv
Na koleje v Olomouci je nebývalý nával, na stovky studentů se letos nedostane