Wasp Elder z Velké Británie a Koctel Kahoolawe ze Španělska mají k dispozici sedmnáct metrů vysoké čelní zdi kolejí Generála Svobody a J. L. Fischera, přičemž letošním leitmotivem velkoformátových maleb ve veřejném prostoru je svoboda. Svoboda umělce i svoboda jako ideál revolučních událostí roku 1989, od nichž letos uplyne třicet let.

„Po loňském úspěchu muralu Masaryka u kolejí jsme se rozhodli organizátorům nabídnout o něco větší plochu. Ostatně kde jinde než v místě plném studentů se obdobné aktivity lépe hodí,“ uvažuje na webových stránkách olomoucké univerzity Josef Suchánek ze správy kolejí a menz.

Výsledkem předchozích ročníků Street Art Festivalu v Olomouci jsou král Eduard VII. se selfie tyčí a Marie Curie-Skłodowská, oba na stěně domu proluky u Muzea moderního umění, portrét T. G. Masaryka v Bezručových sadech jako připomínka stého výročí založení Československa a mural, velkoplošná malba, jednoho z nejznámějších street artových umělců Wilda Drawinga na Passingerově mlýně v Lafayettově ulici. Namaloval zde ženu s dravým ptákem.