Lidé bez domova, kteří měli v areálu útočiště, se museli "vystěhovat".

„Bylo jich tam sedmadvacet. Posbírali si věci a museli jít. Ale kam? Bezdomovců bude plné město,“ komentovala praskání dřevotřískových unimobuněk zaměstnankyně nedaleké prodejny květiny.

„To víte, že jsem ráda, že to bourají. Bylo to škaredé a s bezdomovci byly problémy. Krádeže, a žebrání, to bylo pořád něco,“ poznamenala.

Demolici asistovali i strážníci, kteří ráno vyzvali obyvatele zpustlého objektu, aby odešli.

„Vzali si věci a šli. Vše se obešlo bez problémů,“ sdělila mluvčí olomoucké městské policie Magda Václavíková.

Odpoledne se však lidé bez domova začali vracet.

„Zjistili, že je tam nějaké železo. Hlídka je proto na místě, aby se nikomu nic nestalo. Ale zatím nemusela nic řešit,“ dodala.

Již kolem poledne byla dřevostavba, která byla trnem v oku mnoha Olomoučanům, z velké části zlikvidovaná. Odpoledne zbyla ocelová konstrukce.

„Stavba je z poloviny odklizena,“ uvedla v poledne Marcela Buiglová ze stavebního odboru olomouckého magistrátu. Ten již v minulosti požadoval její odstranění.

Prostor má nového majitele

Objekt před třemi lety vyhořel a trosky mohly někoho zranit. Přesto se do něj nadále stahovali bezdomovci. Poté, co vlastník objekt alespoň zabezpečil oplocením, aby do něj nikdo nechodil, již úřad na okamžitém odstranění netrval.

„Objekt je v havarijním stavu a nový vlastník se rozhodl stavbu odstranit,“ komentovala Marcela Buiglová včerejší zásah techniky.

Na katastrálním úřadu ještě v pondělí nebyla změna vlastníka objektu promítnuta.

Podle neoficiálních informací jde o společnost, která již v sousedství vlastní nemovitost. Zda je skutečně majitelem a jaké jsou její plány, se v pondělí nepodařilo zjistit.