Ve středu dopoledne se v Hněvotíně uskutečnil preventivní a dopravně výchovný projekt Policie ČR a České pojišťovny s názvem Jezdíme s úsměvem, které se kromě policistů zúčastnili také žáci místní ZŠ a závodník Erik Janiš.

„Při těchto kontrolách byla i nepříjemná setkání a vzpomínám si, že jsme zastavili řidiče, který měl dvě promile v krvi, ale to není případ ze dneška, dneska jsou řidiči ukáznění,“ řekl mladý závodník.

Sám si je jistý, že má čisté bodové hodnocení a je vzorným řidičem.

„Byl jsem překvapen, ale až na výjimky se řidiči snaží dodržovat pravidla,“ dodal mladý Janiš.

Za to děti jsou nekompromisní a všímají si všeho.

„Tady ten řidič nebyl hodný, protože mu nesvítilo jedno světlo, kdyby byla mlha, tak by nebyl dobře vidět,“ řekla Klárka Pospíchalová, žákyně 4. třídy.

Řidič tak odjel s menší výtkou od dětí, policistů i Janiše a s obrázkem zamračeného auta. Hodní řidiči dostali od dětí usměvavý obrázek, poděkování za jejich ohleduplnost a uznání od závodníka. Letos se konal čtvrtý ročník této akce.

„Česká pojišťovna spolupracuje s policií dlouhodobě, máme stejné zájmy, snížení počtu dopravních nehod a přestupků. Kromě Erika, s námi na Jezdíme s úsměvem spolupracovali také Karel Loprajs, Tomáš Enge, Jarek Janiš a někteří hokejisté, začínáme tady na Olomoucku a postupně objedeme ostatní kraje,“ doplnil tiskový mluvčí České pojišťovny Václav Bálek.