Do olomouckého Metropolu přišlo minulý čtvrtek na premiéru Zátopka na 320 lidí.

„Po dlouhé době tak vysoká návštěvnost. V sobotu přes 200 lidí a dnes čekáme zase velký nával. Máme velkou radost!“ popisovala diváckou odezvu Denisa Wasiewiczová programová vedoucí Kina Metropol.

Dlouho očekávaný film o jednom z největších světových atletů všech dob, který má od první minuty mezinárodní ambice, podle provozovatelů kin v Olomouckém kraji vrací po jarní vlně koronaviru diváky do kinosálů.

„Diváky napříč generacemi, což nás těší o to více,“ potvrdil Radek Kreuziger z Premiere Cinemas Olomouc.

„Minulý čtvrtek, kdy jsme hráli Zátopka poprvé, bylo téměř plno. Sály byly obsazené ze tří čtvrtin,“ dodal.

Úspěch sklízí Zátopek i v dalších kinech v Olomouckém kraji. Kino Oko v Šumperku mělo na premiérovém představení minulý čtvrtek 214 diváků.

„V pátek a v neděli 178 a 163. Mohu jen potvrdit, že Zátopek láká i starší generaci. Přicházejí i osmdesátníci, kteří zažívali úspěchy Emila Zátopka,“ uvedl ředitel šumperského kina Kamil Navrátil.

Film Zátopek za první týden v kinech předběhl divácky velice úspěšnou komedii Patrika Hartla Prvok, Šampón, Tečka a Karel.

„Prvok je úspěšný, stále na něj chodí tak stovka lidí, ale Zátopek jej předčil,“ porovnávala Denisa Wasiewiczová.

Během prvního týdne zhlédlo Zátopka v kinech 110 tisíc diváků. Prvoka, který měl premiéru 29. července, 103 tisíc.

Podle programové vedoucí Metropolu se v posledních dnech návštěvnost kina celkově zvyšuje, přestože stále platí protiepidemická opatření: návštěvníci kina musejí prokázat bezinfekčnost a nasadit respirátory. Lákají i filmové dokumenty.

„Krásnou návštěvnost měla například Každá minuta života,“ radovala se Denisa Wasiewiczová.

Věří, že diváky ve čtvrtek přivede do kin Atlas ptáků režiséra Olma Omerzu s Miroslavem Donutilem v hlavní roli.

„Ráda bych pozvala také na Minutu věčnosti, kterou budeme dávat na konci září,“ lákala na české drama, které vznikalo na Islandu a v němž se představí v hlavních rolích otce a dcery Jiří Langmajer a Martina Babišová.