Smyslem „razie“ bylo zjistit, jestli provozovatelé a hosté dodržují platná protiepidemická opatření. Podle odborníků se nákaza koronavirem šíří nejvíce mezi mladými lidmi do 20 let, kteří si užívají prázdnin.

„Asistovali jsme krajské hygienické stanici a zkontrolovali jsme sto šedesát osob v jedenácti podnicích,“ sdělil regionálnímu Deníku policejní mluvčí Libor Hejtman. „Hygiena zjistila jedno porušení,“ doplnil.

Na kontroly vyjeli hygienici v doprovodu policistů do celého Olomouckého kraje, nezaměřili se pouze na diskotéky a kluby v Olomouci.

Při kontrolách se hygienici zaměřili na platné certifikáty, tedy prokázání bezinfekčnosti při vstupu do provozovny, či dodržování zákazu tance.

Počty nakažených koronavirem se mírně zvedají, většinu nakažených tvoří právě mladí lidé, kteří nejsou naočkovaní a mají více kontaktů.

V Olomouckém kraji přibylo za minulý týden 34 potvrzených případů infekce Covid-19, předchozí týden to bylo 28. Týdenní krajská incidence v přepočtu na 100 tisíc obyvatel činí 5 případů, celostátně 15.