Na tomto významném poutním místě se uskuteční nejen mše svatá, ale připravený bude i bohatý odpolední program plný tance, hudby a atrakcí pro děti.

„Čtrnáctý ročník pouti odstartuje 10 hodin průvodem alejí ze Samotišek k bazilice. Pracovníci Komunitního centra Khamoro Charity Olomouc do této části přichystali soutěžní duchovní program pro mladší účastníky," informovala Jana Březinová, vedoucí Středisko Khamoro pro etnické menšiny Charity Olomouc.

V 11 hodin se všichni poutníci setkají u Wolkerova kříže pod kostelem, odkud vyjdou průvodem do baziliky, tam se uskuteční mše svatá.

„Letos ji bude hudebně doprovázet romská kapela Jekh Drom z Križovej vsi na Slovensku, jejímž členem je i Ján Mižigár, který ztvárnil hlavní roli ve filmu Cigán. Dalším profesionálním hostem letošní pouti bude kapela Imperio z Přerova, která vystoupí v odpoledním kulturním programu, jenž začne od 12.30 v ambitech za bazilikou," doplnila Březinová.

V současné době je přihlášených na deset dalších hudebních i tanečních souborů z celé České republiky.

Konec celé akce je plánován na 16:30 hodin, organizátorem akce je Středisko Khamoro pro etnické menšiny Charity Olomouc.