„Myšlenka pomáhat dětem je mi velmi blízká a navíc jsem vášnivou sběratelkou kabelek. Tento veletrh spojuje vše dohromady. Chtěla bych do něj zapojit i starší lidi, a proto jsem oslovila Klub seniorů v Horce nad Moravou. Přednesu jim, jak Kabelkový veletrh pomáhá a myslím, že každá babička najde ve své skříni nějaký poklad, který může udělat radost," říká Jana Foretníková.

Kabelku, kterou věnuje do veletrhu, dostala hned dvakrát.

„Před sedmi lety jsem při nákupech přesvědčila manžela, že ji zkrátka potřebuji a že to je ta, kterou budu pořád nosit. Nakonec mi jí tedy koupil, ale já jí pak stejně dala do skříně a zapomněla na ni. Když se mě později ptal, co bych chtěla k Vánocům, opět to byla kabelka. Docela mě ale převezl, protože mi pod stromeček zabalil právě tu, kterou mi před lety koupil a já ji skoro nevytáhla ze skříně. Takhle mi jasně ukázal, že další takový doplněk prostě nepotřebuji," popisuje se smíchem.

A jak na veletrhu kabelku Jany Foretníková poznáte?

„Vzhledem k tomu, že jsem ji opravdu skoro nenosila, vypadá jako nová. Je jednoduchá, hnědá, kožená na jedno rameno. Myslím, že by dámy mohla zaujmout," vysvětluje Jana Foretníková.

Kromě Kabelového veletrhu Deníku se tato maminka tři dětí zapojuje i do dalších aktivit spojených s pomocí dětem.

„Pomáhám také kamarádce, která založila občanské sdružení Náruč dětem. Snažíme se jeho pomocí posílit institut rodiny ve společnosti a chceme také lidi lépe informovat o přechodné pěstounské péči. Zapojuji se do všeho, co se týká dětí. Jsou přece naše budoucnost," dodává na závěr Jana Foretníková.

Kabelkový veletrh