„Na akci se prezentovali dodavatelé svatebních služeb a salony. Návštěvníkům jsme nabídli šaty, prstýnky, svatební oznámení i dorty. Snoubenci si mohli vybrat fotografa, kameramana i třeba hudbu," uvedla Veronika Bubeníková, majitelka agentury Skvělá svatba, která akci spolu s Městysem Náměšť na Hané pořádala.

Pro inspiraci na zámek zamířila i Pavlína Jánová s přítelem. V říjnu je totiž čeká svatba.

„Už máme sice spoustu věcí zařízených, ale říkali jsme si, že ještě pro inspiraci sem zajedeme. Zaujali nás pánské obleky i výzdoba stolů, jsou tady přesně barvy, které chceme mít, takže to nás zaujalo," prozradila mladá žena.

Kromě hlavní nabídky na příchozí čekal i bohatý doprovodný program, který v 10.30 odstar­tovala slovenská herečka Alena Antalová. Na zámku se před několika lety vdávala a taky prozradila, že městys díky svým příbuzným dobře zná. Nechyběly však ani přehlídky svatebních a společenských šatů, kde svou kolekci předvedlo svatební studio L'amour i olomoucká návrhářka Marta Musilová. „Dnešní den opravdu vyšel, je krásně, přišla spousta lidí a všichni se baví. Za mě velká spokojenost," doplnila Veronika Bubeníková.