Renáta Faltová přijela do Šternberku rodit z Olomouce. Chlapeček Gabriel přišel na svět v sobotu brzy nad ránem ve 2:12 hodin, vážil 3 360 gramů a měřil 50 centimetrů.

Doma na malého Gabriela už netrpělivě čeká téměř tříletý bráška a šťastný tatínek, profesionální fotbalový záložník Sigmy Olomouc a reprezentant Šimon Falta. Kvůli pracovním povinnostem málem nestihl porod.

„Když mi začaly kontrakce, hrál manžel zrovna zápas v Praze. O poločase jsem mu psala SMSku, že malý už je asi na cestě a budu se chystat do porodnice," popisovala šťastná maminka. „Vlastní porod se rozjel okolo půlnoci a manžel stihl z Prahy dojet v noci jen tak tak, ale narození Gabriela stihnul,“ vzpomínala Faltová, která ve šternberské porodnici rodila i prvního synka.

Jubilejní tisící mamince pogratuloval primář gynekologicko-porodnického oddělení Marek Vaca a vrchní sestra Radka Sedláčková, kteří zároveň rodině předali dárkový balíček s potřebami pro maminku i miminko.

Zatímco v počtu porodů šternberská porodnice zaznamenala jubilejní tisícovku, celkový počet narozených dětí je o něco vyšší - v letošním roce totiž šternberští porodníci již čtyřikrát pomáhali na svět dvojčátkům.

„Velmi nás těší, že počet našich klientek roste. Jsme malá, rodinná porodnice s individuálním přístupem, která se snaží vyjít rodičkám ve všem vstříc,“ sdělil primář Vaca.