Jestli se státní zástupce proti rozsudku odvolá, rozhodne až poté, co bude mít na stole písemně zpracovaný rozsudek s odůvodněním.

Zvažují odvolání


„Navrhovali jsme nepodmíněný trest, a to při spodní hranici trestní sazby, která je dva až deset let,“ připomněl náměstek okresního státního zástupce Vlastimil Dostál.

„Ponechali jsme si lhůtu. Jestli podáme odvolání, nebo ne, to zvážíme, až po doručení písemného vyhotovení rozsudku,“ reagoval.

Dostal šanci


Soudkyně odůvodnila podmínečný trest tím, že Sedlákovi chtěla dát šanci k nápravě s ohledem na dobré rodinné zázemí, bezúhonnost a nižší věk. Uvedla, že podmínka za takto závažný trestný čin není ničím výjimečným.

Sama takto nerozhodla poprvé: „V průběhu mé soudní praxe jsem se již s podobným případem setkala a podmíněný trest byl nakonec také udělen. Pokud jsou dostatečné společenské záruky jako například pevné rodinné zázemí, snaha o nápravu a předchozí trestní bezúhonnost, má takový trest svůj smysl,“ vysvětlila soudkyně Šárka Haltufová.

Sedlák junior ani jeho otec, starosta Jaromír Sedlák (ODS), nechtěli rozsudek ve středu komentovat. Včera starosta pouze uvedl: „Soud rozhodl, jak rozhodl. Každý mohl slyšet odůvodnění rozsudku, kde bylo řečeno všechno. K rozhodnutí soudu není co dodat.“