Od pátku platí v Domě pokojného stáří sv. Anny ve Velké Bystřici, počátkem týdne přistoupili k opatření v Července.

V dalších domovech jsou návštěvy omezeny a platí povinnost nosit roušku.

„Zákaz návštěv platí ode dneška z důvodu aktuální epidemiologické situace. Nárůst je značný a chceme být opatrní,“ vysvětlil v pátek ředitel Domu pokojného stáří sv. Anny ve Velké Bystřici Zdeněk Lakomý.

„Věkový průměr klientů je poměrně vysoký a řada z nich má svá chronická onemocnění. Musíme je chránit,“ sdělil Deníku.

Ilustrační foto
Rekordní nárůst v Olomouckém kraji: pozitivních přibylo přes 100 za den

Od pondělí jsou zakázány návštěvy klientů v Domově pro seniory Červenka.

„Z preventivních důvodů možného ohrožení klientů nákazou koronavirem,“ vysvětlil Josef Piska, ředitel domova, v jehož litovelské pobočce se v červnu nakazily tři desítky seniorů a jedna klientka s dalšími vážnými chorobami v nemocnici zemřela.

Ilustrační foto.
Plazma v léčbě covidu? V Olomouci mají první zkušenosti

Na mapě regionů ČR podle rizika nákazy Covid -19, takzvaném semaforu, jsou od pátku v zelené všechny okresy Olomouckého kraje kromě Jesenicka.Zdroj: MZČR

Na mapě regionů ČR podle rizika nákazy Covid -19, takzvaném semaforu, jsou od pátku v zelené všechny okresy Olomouckého kraje kromě Jesenicka.Zdroj: MZČR

Bez návštěv ve fakultce i ve Šternberku

V dalších pobytových zařízeních sociálních služeb v okrese jsou návštěvy většinou omezeny a všem příchozím je měřena teplota. V budově musejí lidé nasadit roušku.

Od 14. září jsou zakázány návštěvy také u hospitalizovaných pacientů v Odborném léčebném ústavu v Pasece.

„Zákaz se nevztahuje na přítomnost návštěvy po předchozí telefonické domluvě s ošetřujícím lékařem u paliativního pacienta a pacienta v terminálním stádiu,“ informovalo vedení léčebny.

Příbuzní a přátelé nemohou kvůli epidemii koronaviru za pacienty na většinu klinik Fakultní nemocnice Olomouc. S výjimkou porodnice a oddělení šestinedělí platí zákaz také v Nemocnici Šternberk, která vyzvala pacienty, aby ústenku nosili v celém areálu nemocnice.

Ilustrační foto
Nakažených na Olomoucku rychle přibývá, hospitalizovaných ale nikoliv