„V přehradě plavu často a problémy s vyrážkami nemám,“ prozradila seniorka z Mostkovic, slunící se na dřevěném lehátku pláže U Vrbiček.

Antonín Veselý okusil vodu v plumlovské přehradě letos prvně. „Je super. Žiju,“ smál se, když mu sahala do pasu. Prý by do přehrady pustil i malé děti. „Na chvíli. Pak bych je hnal do sprch,“ uvedl.

Není sám, kdo by dětem dovolil koupat se ve vodě, jež několikanásobně překračuje hygienické normy. „O víkendu se zde cachtali i tříletí caparti,“ tvrdí zmíněná seniorka a její kamarádka souhlasně přikyvuje.

Hygienici přitom varují, že voda v přehradě může způsobit nejen ekzémy, či záněty spojivek, ale i silné zažívací obtíže.

Většina lidí to ale nejspíš ví. Na plážích plumlovské přehrady se totiž včera po poledni sešlo jen několik desítek rekreantů. Doby, kdy jich v takovém počasí přicházeli na břehy tisíce, jsou kvůli znečištěné vodě už dávno pryč.

Snad se na břehy vrátí za pár let, až skončí projekt ozdravění této téměř staleté nádrže. Podnik za stovky milionů korun má začít letos na podzim vypouštěním přehrady a pokračovat bagrováním dna.