Podle pořadatelů se na návštěvnosti negativně podepsala hospodářská krize a počasí.

Festival vyvrcholil v pondělí závěrečnými koncerty, na kterých se představili držitelé festivalových cen či písničkář Jan Nedvěd a formace Žalman a spol.

„Po stránce programové a organizační byl ale letošní ročník jeden z nejlepších. Přes nepřízeň počasí vše fungovalo tak, jak má. Na své si přišli konzervativní příznivci folku, ale také vyznavači jiných hudebních stylů,“ řekl v pondělí dramaturg festivalu Michal Konečný.

Přehlídka, na kterou přijeli příznivci muziky z celého Česka, návštěvníkům nabídla na 130 kapel a sólistů folkové, world i rockové scény.

Na festivalu letos poprvé vystoupili například písničkář Tomáš Klus a skupina Sto zvířat. Po dlouhé době na něj zamířila kapela AG Flek.

Lidé si dále mohli poslechnout kapely Hradišťan, Jumping Drums či Bluesberry. Stálice tradičně doplňovaly i nové, nadějné formace.

Festival Zahrada je zaměřen především na českou hudební scénu a podporuje autorskou tvorbu a originalitu. Náměšť na Hané ho letos přivítala počtrnácté, předchozích osm ročníků se uskutečnilo ve Strážnici na Hodonínsku.

Nad další osudem přehlídky však visí otazník. Kvůli krizi pořadatelé zápasí s finančními problémy a není jasné, jestli udrží hlavního sponzora.