Na čtyřech scénách zahrálo přes sto padesát kapel, které si přišlo poslechnou přibližně čtyřiadvacet tisíc lidí.

„V porovnání s loňským ročníkem, kdy na festival zavítalo zhruba šestadvacet tisíc lidí, byla letošní návštěvnost nižší,“ zhodnotil dramaturg Michal Jupp Konečný.

Původní obavy pořadatelů z výraznějšího poklesu zájemců o festival se však ukázaly zbytečné.

„Jsme spokojení. Publikum bylo opět velice různorodé. Čím dál více tu vidíme rodiny s dětmi,“ dodal Konečný.

Hudební program letos nabídl žánrovou všehochuť. Na pódiích se střídali folkaři, rockeři či trampové.

„V neděli vystoupila Laura a její tygři, Blue Effect a vedle toho písně folkové a trampské. Jednotlivé scény nebyly nijak žánrově rozdělené. Naopak se v programu střídaly skupiny růžných žánrů,“ okomentoval Konečný.

„Máme pocit, že takto divákům dokážeme nabídnout mnohem víc,“ dodal.

Na Zahradě se letos také slavilo, a to hned třikrát. Spirituál kvintet, který získal zlatého Krtka, slavil svou padesátiletou historii, skupina Navostro na Zahradě pokřtila novou desku a Xindl X převzal zlatou desku za pět tisíc prodaných nosičů.

Letošní ročník si pochvalovala i starostka obce Marta Husičková.

„Myslím, že se letošní Zahrada povedla na jedničku. A to i co se týče počasí. Trošku zapršelo až v pondělí ráno, což vlastně i částečně smylo prach, který tu zůstal po návštěvnících. Pořadatelé už uklidili, dnes doděláme zbytek. Ale už teď to tady skoro vypadá, jakoby žádný festival nebyl. Vše dopadlo relativně bez zásadních problémů a jsme spokojeni. Ať žije Zahrada 2011,“ zhodnotila starostka.