Organizátoři chystají také novinky pro rodiny s dětmi a v programu by svoje místo mělo mít i divadlo.

Dramaturgie chystaného ročníku bude žánrově poměrně otevřená, i když folkový základ zůstane stále stejný.

„Netradičně se tu objeví kapely, jako jsou Laura a její tygři nebo bluesové trio Beňa a Ptaszek. Přijedou také akustičtí Blue Effect s Radimem Hladíkem, brněnští Čankišou a Jumping Drums. Na druhé straně nebudou chybět stálice jako Fleret, Robert Křesťan a Druhá tráva, Hradišťan, Žalman a spol., Spirituál kvintet a další,“ vyjmenoval pozvané umělce ředitel festivalu Michal „Jupp“ Konečný.

I Zahrada se, stejně jako ostatní festivaly, tento rok potýká s nedostatkem sponzorů.

„Nebýt podpory Olomouckého kraje, dávali bychom festival těžko dohromady,“ prozradil Jupp.

I proto jsou organizátoři zatím opatrní na jména dalších hostů, jejichž vystoupení závisí na tom, jestli Zahrada získá dostatek financí.
Novinkou, kterou organizátoři plánují, je prostor určený divákům s dětmi.

„Chceme vylepšit péči o malé návštěvníky, kteří sem jezdí se svými rodiči. Pro ně tu zase bude dětský koutek, letos navíc chystáme i oddělenou část tábořiště, kde budou děti moct v klidu odpočívat,“ slíbil vylepšení Jupp.

Inovace by se měla dotknout také programu.

„Počítáme s celou řadou novinek, možná bychom rádi zapojili i divadlo a snad nějaký soubor, který se věnuje irským tancům,“ nastínil výhledy ředitel.

Už dnes startuje zvýhodněný předprodej lístků na Zahradu. Ten potrvá celý předvelikonoční týden.

„Podrobnější informace o výhodách a nákupu vstupenek zájemci najdou pouze na našich internetových stránkách www.folkcountry.cz, zde si mohou také vstupenky koupit,“ zakončil.