Zahradníci z výstaviště Flora se do výsadby orientálních záhonů pustili v pátek. Letos se mohli s výsadbou záhonu, který vzniká podle projektu krajinářské architektky Karin Dientsbierové, začít o něco později než minulý rok.

„Jedna z potřebných rostlin uvedená v projektu nebyla dlouhý čas v potřebném množství u žádného z dodavatelů k sehnání,“ vysvětlil mluvčí výstaviště Michal Poláček.

Pracovníci Výstaviště Flora Olomouc pokračují ve zvelebování městské tržnice, červenec 2023
Flora pokračuje v úpravách tržnice. Co tam ještě chystá

Dva velké záhony u vodotrysku v Rudolfově aleji ozdobí téměř čtyři tisíce rostlin.

„Je mezi nimi například nestařec, bílé a červené begónie, aksamitník či hvozdík. Rozměřování a příprava záhonů začala ve čtvrtek, část výsad proběhla v pátek a hotovo bude v příštím týdnu,“ upřesnil vedoucí zahradnického oddělení Zdeněk Šup.

Ornamentální záhony zdobily střed hlavní aleje také v loňském roce. Na většině záhonů jsou v posledních letech vysazeny trvalky, které lépe odolávají horkým létům posledních let a nevyžadují tak častou zálivku a údržbu.

Tesařík pižmový v kanceláři v centru Olomouce, červenec 2023
V centru Olomouce se objevil Hmyz roku 2023, vzácný tesařík. Nepotkali jste jej?

Výhodou štěrkových trvalkových záhonů je také to, že je na nich během téměř celého roku vždy alespoň část rostlin v květu.

„Návštěvníci parků si tak procházku alejí vždy užijí. Štěrkové záhony totiž pokaždé díky vhodně a profesionálně zvolenému konceptu vypadají jinak, lidé zde vždy mohou obdivovat jiné právě kvetoucí rostliny,“ uvedla již dříve Eva Fuglíčková, ředitelka Výstaviště Flora Olomouc.