Zastupitelé v pondělí schválili novou obecně závaznou vyhlášku o regulaci provozní doby restaurací a barů v této lokalitě.

Obyvatelé panelových domů v Rožňavské ulici si dlouhodobě stěžují na hlučné hosty baru, který má v pracovních dnech otevřeno do jedné hodiny v noci a v pátek a v sobotu funguje v nonstop režimu.

Nedávno sepsali petici a předali ji na město. Obrátili se také na ministerstvo vnitra s dotazem, jak je možné situaci řešit.

„Bar je otevřený až do ranních hodin. Lidé z okolních panelových domů si opakovaně stěžují, že v noci nemůžou spát. Problémy se zhoršily poté, co platí zákaz kouření. Hosté si vezmou pivo ven, tam kouří a hlučí bez ohledu na to, že jsou třeba tři hodiny ráno,“ popsal předseda komise městské části Nové Sady Jaroslav Krátký.

Na základě stížností občanů do Rožňavské ulice často vyjížděla městská policie.

„Hlídka na místo přijela a obvykle už tam nikdo nebyl, protože hosté odešli zpět do baru. Lidé na konkrétní viníky nechtěli ukázat. Nebyli svědci a pak je problém kvůli rušení nočního klidu někoho stíhat. Komise se tím zabývala opakovaně,“ konstatoval Jaroslav Krátký.

Svatomartinské trhy 2019 na Horním náměstí v Olomouci
Svatomartinské trhy zaplnily centrum Olomouce. Takto to tam žije

Zahrádky jen do desíti v noci

Situaci by měla podle primátora Miroslava Žbánka zlepšit nová vyhláška o regulaci provozní doby hostinských provozoven. Olomoučtí zastupitelé ji schválili minulý týden.

„Rožňavská ulice se nachází uprostřed sídlištní zástavby a je primárně určena k bydlení, nikoli k provozování podniků s celonočním provozem. Ministerstvo vnitra už vyhlášku ´posvětilo´, platit začne 15. dnem po vyhlášení,“ řekl primátor Miroslav Žbánek.

Majitel baru se k omezení provozní doby jeho nočního podniku a dopadům na podnikání nechtěl vyjadřovat.

Podle nové vyhlášky by měly mít restaurační a hostinské provozovny v Rožňavské ulici otevřeno v době od 6 do 23 hodin. Pro letní zahrádky platí provozní doba 8 až 22 hodin.

Výjimkou bude noc z 31. prosince na 1. ledna, kdy omezení provozní doby restauračních a hostinských zařízení v této lokalitě platit nebude. 

Popíjení na veřejnosti. Ilustrační foto
Olomouc zakáže popíjení alkoholu na hlavních náměstích