Zřejmě nadměrná konzumace alkoholu stála za utonutím šestatřicetiletého muže z Jesenicka. Ten měl začátkem července s přáteli slavit na pláži nákelské pískovny.

Od ostatních se v nočních hodinách vzdálil, pak už se jim ze tmy neozval.

Policejní potápěči po něm intenzivně pátrali několik dní. Pískovna však tělo vydala až po deseti dnech.

„Nařízená pitva prokázala, že byl silně opilý a utonul. Cizí zavinění se neprokázalo," uvedla krajská policejní mluvčí Marie Štrbáková.

Rovněž další utonulý muž před pádem do vody popíjel alkohol. Jeho tělo záchranáři v srpnu vytáhli z řeky Moravy u Horky nad Moravou. Příčinu úmrtí měla prokázat zdravotní pitva.

„Z pitevní zprávy vyplývá, že čtyřiapadesátiletý muž se tehdy nacházel ve stavu těžké opilosti. Na jeho smrti se nikdo další nepodílel," ujistila Štrbáková.

Násilí u jezera se prověřuje

Policisté stále prověřují okolnosti, za kterých v srpnu na přírodním koupališti Poděbrady zemřela osmapadesátiletá žena z Olomoucka.

Kolemjdoucí ji našel ve vodě nedaleko břehu, na jejím těle nebyly zjištěny stopy násilí.

„Zdravotní pitva vyloučila, že by tehdy byla pod vlivem alkoholu. Případ je proto stále ve fázi prověřování," vysvětlila Štrbáková.

Případ muže z řeky Moravy

Úmrtím skončil také srpnový případ, kdy olomoučtí strážníci zachraňovali v řece Moravě jednašedesátiletého muže.

Přivolaným záchranářům se ho tehdy podařilo „rozdýchat". Ve velmi vážném stavu pak muže hospitalizovali na Klinice anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny Fakultní nemocnice v Olomouci. Po celou dobu hospitalizace byl v bezvědomí a připojený na dýchacím přístroji.

„Právě v důsledku tonutí u něj bohužel došlo k závažnému poškození mozku, kterému v polovině srpna i přes veškerou snahu lékařů o záchranu podlehl," sdělil mluvčí nemocnice Egon Havrlant.

Dívenka už rehabilituje

Sedmiletou dívenku, která tonula při srpnovém otevření nového koupaliště v Litovli, se olomouckým lékařům podařilo zachránit. Stále se zotavuje, v současnosti je v rehabilitačním ústavu.

VÍCE: Topící se dívenka z Litovle je už na tom lépe

Utonulí na Olomoucku

7. července 2013 – šestatřicetiletý muž z Jesenicka se utopil v pískovně Náklo, po muži pátrali několik dní potápěči, tělo na hladině pískovny našli po deseti dnech rybáři

6. srpen 2013 – v odpoledních hodinách vytáhli strážníci z řeky Moravy nedaleko restaurace Bristol jednašedesátiletého muže, ve vážném stavu ho přijali ve Fakultní nemocnici v Olomouci, v polovině srpna muž i přes veškerou péči lékařů zemřel

9. srpna 2013 – osmapadesátiletá žena z Olomoucka utonula na přírodním koupališti Poděbrady, tělo našel kolemjdoucí u břehu jednoho z jezer

11. srpna 2013 – čtyřiapadesátiletý muž se utopil v řece nedaleko Horky nad Moravou, tělo se našlo na levé straně proudu asi sedm set metrů směrem na Olomouc