Letos už potřiatřicáté.

Účast na letošní výstavě a zahradnickém veletrhu, které se budou konat ve dnech 19. až 22. dubna, přislíbilo přes čtyři sta vystavovatelů, pěstitelů, zahradníků a prodejců z Čech, Moravy a také ze zahraničí.

Zahrada v pohybu

Mottem jarní Flory i názvem hlavní expozice v největším pavilonu A je Zahrada v pohybu.

„Autorem projektu pestrobarevné spirály z tisícovek kusů rozkvetlých jarních kytic, tulipánů, lilií či řezaných i hrnkových květin je opět známý zahradní architekt Ivar Otruba,“ informoval garant jarní výstavy Vojtěch Zahradník.

V galerii pavilonu A potěší návštěvníky přehlídka rostlin pro zimní zahrady a orchidejí s odbornými poradnami, výstava bonsají, azalek či třeba skalniček masožravek.

Galerie nabídne i zajímavou expozici pořadatele mistrovství České republiky a Evropy v automobilovém závodu do vrchu Ecce Homo Šternberk s květinově nazdobeným sportovním vozidlem.

„Pavilon E bude vyhrazen výstavě Českého zahrádkářského svazu, která se věnuje letošnímu 55. výročí jeho založení,“ poznamenala mluvčí výstaviště Zuzana Studená.

Jarní Floru Olomouc doprovodí tradiční zahradnické trhy a veletrh zahradní mechanizace Hortifarm.

„Pro chvíle oddechu je určen každodenní doprovodný program s vystoupením dechovek, lidové hudby a folkovým festivalem Country Folk Flora, kterému bude patřit hudební pavilon v hlavní aleji ve Smetanových sadech,“ doplnila mluvčí.