Frézování na D35 ve směru na Lipník nad Bečvou u Přáslavic v těchto dnech žene denně stovky aut do obce, protože nájezd na dálnici je uzavřen a motoristé se na ni opět dostanou v Kocourovci.

„Tím, že byl uzavřen úsek dálnice směrem na Ostravu, kde se frézuje, jede přes Přáslavice auto za autem, ale není to žádná tragédie. Opravit se to musí,“ reagoval starosta Přáslavic Čestmír Rochovanský.

Dělníci jsou od neděle na dálnici mezi 280,6 a 283 kilometrem, kde je provoz převeden do protisměru a vozovka zúžena na dva jízdní pruhy. Zpět na D35 se řidiči dostanou v Kocourovci. Práce by měly skončit posledního května.

Mezi Olomoucí a Lipníkem nad Bečvou se pracuje také na silnici I/35 u Velké Bystřice, kde se v minulém týdnu zakousla technika do mostu, který byl ve špatném stavu.

Vozovka je kvůli staveništi zúžena na dva jízdní pruhy a platí částečná uzavírka I/35 u Velké Bystřice.

Podle Přáslavických by na obec citelně dolehlo, pokud by úřady kvůli opravě mostu odsouhlasily uzavření vozovky v celé její šíři.

„Vyřešilo se ale tak, že nechali dva prostřední pruhy a je pouze omezena rychlost. Nárůst dopravy kvůli uzavřenému nájezdu na dálnici je sice zátěž, ale kdyby zavřeli silnici pod mostem, byl by to průšvih. Výsledkem je rozumné a dobré řešení,“ hodnotil starosta Rochovanský.

Na silnici I/35, kde jsou uzavřeny v délce 220 metrů dva vnější, pomalé pruhy, budou ve druhé etapě uzavřeny rychlé pruhy obou jízdných pásů. Se zúžením vozovky by měli řidiči počítat do 1. srpna.