Uničovská část komunikace je dlouhá sedm set devadesát tři metrů o šířce dva a půl metru. Asfaltový koberec je už položený, teď se dokončuje pokládka zámkové dlažby v části vedoucí ven z města.

„Nová stezka pro cyklisty i chodce je napojená na komunikaci se smíšeným provozem v Olomoucké ulici, dále vede souběžně se silnicí a ukončena je poblíž někdejší radiorušičky. Finančně i stavebně nejnáročnější byla stavba mostní lávky spojená s úpravou koryta Oskavy,“ uvedl Boris Zelinka z odboru investic uničovské radnice.

Vše by mělo být hotovo do konce října, v listopadu by se už první cyklisté mohli projet.

„Důvodů pro výstavbu stezky je hned několik. Želechovická pískovna je pro obyvatele Uničova významným rekreačním místem a z Želechovic dojíždí lidé do města za prací, nákupy nebo děti do školy. Nová komunikace tak výrazně zvýší bezpečnost při dopravě,“ uvedl uničovský místostarosta Dalibor Horák.

Vybudování uničovské části přijde na 9,8 milionu korun, z čehož jen most přes Oskavu vyjde na čtyři miliony. Město však získalo dotaci ze Státního fondu dopravní infrastruktury ve výši pět a půl milionu korun. Délka želechovického úseku je zhruba 1,1 kilometru.

„Kolaudace cyklostezky je naplánovaná na duben příštího roku, hotová ale bez terénních úprav bude nejpozději do tří týdnů. Než se trasa zkolauduje požádáme o zkušební provoz, aby cyklisté mohli jezdit, přes zimu stezku budeme určitě udržovat,“ řekl želechovický starosta Ferdinand Alt.

S pracemi v obci začali 20. září a část cyklistické spojnice obec přijde na devět půl milionu korun. Obec, která se bude na akci finančně spolupodílet, má z Regionálního operačního programu Střední Morava přislíbenou dotaci.