Podle Univerzity Palackého už studentský klub spíše chřadl, než aby přitahoval mladou generaci.

Vypsala výběrové řízení, a Friedl už neuspěl.

Vize, že se z upadajícího „Účka“ ještě letos stane moderní klub pro studenty, spolky a veřejnost, se však zatím nenaplňuje.

Friedl, který v únoru odešel šéfovat kulturáku v Hlubočkách, zatím vyprodává tamní sál.

Jak se podařil poslední koncert?
Radůza? Bylo vyprodáno. Parádní byl v září Voxel v amfiteátru, v říjnu Turbo. Dvě stě padesát, tři sta lidí? To je skvělé!

Jezdí lidé z Olomouce?
To se ukázalo už při prvním koncertu, kdy se mi podařilo dostat do Hluboček Vladimíra Mišíka. Vlakové spojení je dobré, autem je to deset minut.

Jezdí se za dobrou značkou, byť kousek za Olomouc?
Zdá se.

Mrzí vás ještě, že jste musel pryč z „Účka“?
Nikdy nepřestane. Byl to celý můj život. Byl jsem tam 30 let. Důvody, proč jsem musel pryč? Že se v revizních zprávách psalo, že by se měla udělat nová elektroinstalace? Samozřejmě. Barák měl 40 let, klub tam byl 35. Ale o tyto věci by se měl starat majitel, ne? Copak po řediteli Moravského divadla někdo chce, aby si divadlo opravil, vymaloval si, pokud tam chce hrát? Divadlo bylo i celé výběrové řízení. Co jiného si myslet, když v prvním kole vyhodí mě s třicetiletou praxí i Dušana Neumanna z Bounty Rock Café? A kde je nový multifunkční klub, jak hlásali, že otevře v září?

Olomoucké "Účko" chátrá
Olomoucký U-klub zůstává opuštěný, letos neotevře
Rozsvícení vánočního stromu v Olomouci, 23. listopadu 2018
Olomoucký vánoční strom už svítí, dostal jméno...

Ze sálu mezisklad

Sledujete aktuální situaci? Byl jste se tam podívat?
Na to, že na sále, kde 20 let hrála Mňága, pak Monkey Business, byl najednou nějaký mezisklad? Je mi z toho smutno. Člověk něco vybudoval, do U-klubu jezdili lidé z celé Moravy, a takto to dopadlo. Chtěli po nás, co jsme byli ve výběrovém řízení, finanční spoluúčast. Měla se dělat komplet elektřina, mluvilo se o vzduchotechnice. My, co děláme v kultuře, ale nevytáhneme někde 3,5 milionu. Nebo si mám půjčit v bance, nacpat peníze do cizího baráku, aby mě za půl roku vyhodili za to, že se permanentně narušuje noční klid, když mám vysokoškolský klub? Přece se nepřipravím o střechu nad hlavou.

Je těžké dostat Monkey Business do Hluboček?
Jednám s nimi. Zrovna minulý týden jsem mluvil s Robertem Rozkurzem, a nevypadá to vůbec špatně, přestože mají na jaro domluvený S-klub, podzim by se mohl uskutečnit.

Cukají se manažeři, když jde o vystoupení v Hlubočkách a ne v olomouckém „Účku“?
Je to těžší, ale občas někoho dostanu. A mimochodem Hlubočky nejsou žádná vesnice, mají parametry města, více obyvatel než Velká Bystřice.

Nezamilujete si nakonec život na „vesnici“?
Donedávna pro mě byl spíše španělskou vesnicí… Jsem moc rád, že má předchůdkyně odcházela do důchodu a mně se podařilo uspět ve výběrovém řízení, kde nás bylo dvanáct.

Zrovna dojednáváte ples Mikroregionu Bystřička, jak jsem právě zaslechla. Takže i tancovačky?
Učím se i nové věci. Začátkem prosince budeme mít vánoční setkání. Pořádá se řada akcí pro místní občany a obyvatel sousedních obcí. Jsou to milé akce.

Sněžná děla v lyžařském areálu v Hlubočkách
Sjezdovky u Olomouce vyhlíží sezonu. Vody na sníh mají prý dost

Dorazí Vlasta Redl i Mňága

Na koho můžeme přijet do Hluboček v příštím roce?
Hned 7.ledna vystoupí Vlasta Redl. Na jaře by měla dorazit Mňága. Komunikuji s Divokým Billem.

Zaplatí se tato jména prodejem vstupenek?
S výši vstupného musíme být mnohem citlivější než Olomouc, aby bylo přijatelné pro místní obyvatele. Pro příklad: Mamma Mia promítáme 7.prosince za 40 korun, do letního kina se chodilo za dvacku.

Cítíte podporu obce? Vedení se po volbách obměnilo…
Vnímají, že je škoda potenciál kulturního domu nevyužít. Podpora je. Hlavně lidé na vesnici mají stejné právo na špičkové kapely jako lidé v Olomouci.

Leo Friedl
Už to není U-klub, už je to jen sál, říká teď již bývalý provozovatel Leo Friedl
Vánoční trhy v Olomouci. Ilustrační foto
Vánoční trhy v Olomouci začínají. Tady je PROGRAM