Místo, kde v minulosti pobývala sovětská armáda, kompletně vyčistí a zatravní.

Do budoucna by zde mohla postavit například kliniku pro následnou péči.

V lokalitě vymezené ulicemi Prof. Fuky, Mošnerova a Hněvotínská jsou demoliční a úklidové práce naplánovány do poloviny dubna.

Areál získala nemocnice na podzim 2017 od Úřadu práce ČR, který chtěl přestěhovat na Tabulový krajskou pobočku úřadu práce. Místní se záměru postavili a nakonec z něj sešlo.

„Obecně se komplex naší nemocnice a Lékařské fakulty Univerzity Palackého potýká s nedostatkem prostoru. Do budoucna budeme muset řešit třeba přesun Kliniky zubního lékařství z centra města nebo výstavbu objektu pro navazující následnou péčí. A tyto pozemky by mohly být využity právě tímto způsobem,“ sdělil ředitel Fakultní nemocnice Olomouc Roman Havlík.

Demoliční práce potrvají do poloviny února, do kdy těžká technika odstraní všechny zchátralé objekty.

„Po demolici budov budou výkopy zasypány, terén vyrovnán a oset travním semenem. Ponechány budou pouze vybrané páteřní komunikace. Dojde také k doplnění oplocení celého areálu,“ popisoval vedoucí Odboru investic FN Olomouc František Valíček.

"Kdyby se tak spravila i ta silnice"

Likvidaci někdejší armádní ubytovny, dílny, kotelny a správních budov přivítali zejména obyvatelé sousedních bytových domů, kteří měli nehezký výhled a za tmy obavy o svoji bezpečnost, když procházeli kolem bývalých armádních staveb.

„Konečně se s tím něco děje. Bydlíme tady dva roky, staráme se o pozemky mezi domy, vše udržujeme v čistotě a přes cestu se díváme na takovou hrůzu. Kdyby se tak spravila i ta silnice,“ komentovala činnost v areálu za plotem obyvatelka jednoho z bytových domů v ulici Prof. Fuky.