V minulém týdnu firma zahájila úklidové a demoliční práce. Pozemky připravuje pro svůj další rozvoj Fakultní nemocnice Olomouc.

Úklidové a demoliční práce probíhají v lokalitě vymezené ulicemi Prof. Fuky, Mošnerova a Hněvotínská a jsou naplánovány do poloviny dubna.

Na pozemcích stojí zchátralé patrové budovy, které v minulosti využívala sovětská armáda.

„Konečně se s tím něco děje. Bydlíme tady dva roky, staráme se o pozemky mezi domy, vše udržujeme v čistotě a přes cestu se díváme na takovou hrůzu. Kdyby se tak spravila i ta silnice,“ komentovala činnost v areálu za plotem obyvatelka jednoho z bytových domů v ulici Prof. Fuky.

Stavba "pracáku" neprošla

Do lokality v minulosti chtělo ministerstvo práce a sociálních věcí přestěhovat krajskou pobočku úřadu práce. Plánovalo zde postavit administrativní budovu za 360 milionů korun.

Narazilo však u místních obyvatel, kteří nechtěli sousedit s úřadem, kam by chodili také lidé odkázaní na sociální dávky.

Tečku za touto vizí udělal v roce 2013 krajský úřad, když zamítl žádost o umístění stavby.

Pozemky se nacházejí v bezprostřední blízkosti nemocnice. Ta již dříve naznačila, že by na nich v budoucnu mohla vyrůst například léčebna dlouhodobě nemocných, protože v regionu stále není dostatek lůžek následné péče, kam by mohli být z akutních lůžek překládáni chronicky nemocní pacienti.