VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Z Olomouce pojede parní vlak s Priessnitzem na slavnost v Jeseníku

Zvláštní historický vlak s parní lokomotivou vypraví v sobotu 13. května České dráhy. Cestující se mohou svézt z olomouckého hlavního nádraží přes Zábřeh na Moravě a Hanušovice do Jeseníku a zpět.

11.5.2017
SDÍLEJ:

Parní vlak v Olomouci. Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Matej Slávik

Nevšední svezení do hor mohou zájemci využít pro cestu na 170. zahájení lázeňské sezóny v Priessnitzových léčebných lázních a už od pátku 12. května má přichystaný program i město Jeseník, které oslaví 750 let od první písemné zmínky o osídlení.

Nejmladším oslavencem pak bude parní lokomotiva Šlechtična, která má letos 70tileté jubileum.

Zvláštní parní vlak bude doprovázen váženým panem Priessnitzem s chotí v dobových kostýmech.

Odjezd i příjezd s muzikou

Nejen milovníci parních lokomotiv budou moci zhlédnout zbrojení parní lokomotivy vodou ve stanici Zábřeh na Moravě, kde k dotvoření atmosféry bude hrát i muzika.

Na nádraží v Jeseníku si mohou zájemci také zblízka prohlédnout strojovnu parní lokomotivy.

„Během jízdy se bude možné občerstvit v bufetovém voze, který bude součástí soupravy. Děti se mohou těšit na slona Elfíka, který jim rozdá balónky a drobné upomínkové předměty. K dispozici bude i pamětní razítko. Vlak bude odjíždět za doprovodu muziky už z olomouckého hlavního nádraží v 8.35. Přivítán hudbou bude i v cílové stanici Jeseník, kde je očekáván ve 12.15," uvedla mluvčí Českých drah Monika Bezuchová.

Jízdenky je v předprodeji možné koupit ve stanicích Olomouc hl. n. a Zábřeh na Moravě, v den odjezdu pak i u vlakového personálu.

Kapacita soupravy je ovšem omezená. Jízdné Olomouc hl. n. – Jeseník přijde dospělého na 180 korun, ze Zábřehu do cílové stanice pak cestující nad 15 let věku zaplatí 130 korun. Děti od 6 do 15 let zaplatí polovinu. Přeprava kočárku nebo psa je zdarma.

Jízdní řád parního vlaku (13. května 2017)

tam - stanice - zpět
8:35 Olomouc hl. n. 20:42
8:55 Červenka 20:12
9:38 Zábřeh na Moravě 19:50
- Bludov -
- Ruda nad Moravou 18:50–19:10
10:16 Bohdíkov -
10:55 Hanušovice 18:25
11:04 Jindřichov na Moravě 18:05–18:12
11:15 Branná 17:50
11:30 Ostružná 17:13–17:38
11:40 Ramzová 17:08
11:55 Horní Lipová 16:53
12:05 Lipová Lázně 16:42
12:15 Jeseník 16:32

Program v Priessnitzových léčebných lázních

• 13:13 h – slavnostní zahájení lázeňské sezony,
• 13:45 h – žehnání pramenů před Sanatoriem,
• 14:00 h – lázeňské májové odpoledne, program pro širokou veřejnost,
• 14:00 h – Swing dixieland armády České republiky,
• 15:15 h – koncert Kristína,
• 16:30 h – křest knihy a crowfounding,
• 17:00 h – ABBA World Revival Band,
• 19:00 h – zumba show,
• 19:30 h – Vagon Rock Machine,
• 21:30 h – fire show

Program města Jeseník

proběhne již v pátek 12. května na Masarykově náměstí

• 16:00 h – úvodní slovo, Dechový orchestr mladých ZUŠ Jeseník a mažoretky SZUŠ taneční,
• 16:50 h – Taneční studio Lenky Bachové,
• 17:40 h – Janko Kulich & Kolegium (SK),
• 19:00 h – Yes Blues,
• 20:35 h – Hledání ztraceného času v Jeseníku – projekce historických filmů + klip města,
• 20:55 h – Věrka Vybíralová - dynamická rychlomalba,
• 21:15 h – David Koller & Band,
• 22:55 h – G poing funkction

Autor: Petra Pášová

11.5.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Soutěžní svatební pár číslo 35 - Petra a Jan Kaislerovi, Suchá Loz
3

Dvanácté kolo soutěže O nejkrásnější svatební pár Deníku pro rok 2017

Václav Jílek jako asistent trenéra Sparty Vítězslava Lavičky v červnu 2012
11

Jílek exkluzivně o Spartě. Chtěl by se jednou vrátit? Co říká na její posily?

Kam o víkendu? Na zabíjačku, tancovačku i vláčky

Pravidelná porce tipů na zajímavé víkendové akce na Olomoucku.

Kdy Sigma doma porazila Spartu? Hrála tehdy v pruhovaném a rozhodl Heinz

Velký šlágr hostí v neděli olomoucký Andrův stadion: na hřiště druhého celku ligy přijede bohatá a našlapaná Sparta. Ta je nyní v tabulce až za Sigmou. 

Pirát z Olomouce je ve vedení Sněmovny. Nesmím přibrat, usmívá se Vojtěch Pikal

ROZHOVOR / Místopředseda Pirátské strany Vojtěch Pikal z Olomouce byl také zvolen místopředsedou Poslanecké sněmovny.

Audi odstřelilo volkswagen v protisměru, tři zranění

Tři lidé se zranili při nehodě, která se stala ve čtvrtek 23. listopadu v osadě Bergov u Javorníku. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT