Slunečné počasí ve středu přímo vybízelo k posezení na lavičce, příjemné odpolední vycházce či vyjížďce na koloběžce.

VIDEO: Smetanovy sady 3. března 2021

Zdroj: DENÍK/Daniela Tauberová

Vláda na tři týdny zakázala pohyb mezi okresy, který je možný jen v rámci výjimek, jimiž jsou cesty do práce či k doktorovi. Ty musejí lidé doložit například vyplněným formulářem s potvrzením důvodu cesty. Uvnitř okresu je možné jet v nezbytně nutném počtu osob na nákup a v rámci jedné domácnosti do vlastního rekreačního objektu.

Park Malého prince v Olomouci. 2. března 2021
Na hřiště během lockdownu? Olomouc nechává všechna otevřená

Vycházky do přírody, sportování či venčení psů jsou povoleny pouze v rámci obce, kde mají lidé trvalý pobyt nebo bydliště a občan při nich podle nařízení vlády nesmí překročit území obce.

Od 1. března musejí mít lidé respirátory třídy FFP2 nebo chirurgické roušky na všech veřejně přístupných místech v zastavěném území obce.

Policejní kontrola na hranici šumperského a svitavského okresu v pondělí 1. března dopoledne u Studené Loučky na Mohelnicku.
Za nepovolené cesty z okresu již padají pokuty. Z dálnice se hlídky stáhnou

Ke krizovému opatření omezujícímu pohyb lidí vláda přikročila vzhledem k závažné epidemiologické situaci způsobené hlavně šířením britské a výskytem jihoafrické mutace koronaviru.

Epidemie nabírá na síle i v Olomouckém kraji, kde bylo v úterý potvrzeno 767 nových případů koronaviru, což je o stovku více než minulé úterý a zatím nejvíce v tomto týdnu. S nákazou se v regionu aktuálně potýká 6 608 lidí. Nemocniční lůžka se plní. Jen ve Fakultní nemocnici Olomouc bylo v úterý hospitalizováno 107 covid pozitivních pacientů, z toho 48 vyžaduje intenzivní péči.

Hejtman Olomouckého kraje Josef Suchánek (STAN)
Hejtman: Olomoucký kraj už nemůže pomoci s pacienty odjinud