„Přestože běžný železniční provoz je v noci ze Silvestra na Nový rok omezen už kolem 18 až 19 hodiny a ráno začíná později, až kolem šesté až sedmé hodiny, už několik desetiletí vyjíždí tradiční zvláštní vlaky pro poutníky na Novoroční mši na svatém Hostýnu. Ani letos tomu nebude jinak," uvedl mluvčí Českých drah Petr Šťáhlavský.

Na tradiční Novoroční mši v poutním chrámu na Svatém Hostýnu bude vypraveno na Silvestra několik zvláštních vlaků z různých míst Moravy.

„Zvláštní spoj vyjede například z Brna, ve 20.25 a zastaví také v Rousínově, Lulči, Vyškově na Moravě, Ivanovicích na Hané, Nezamyslicích a dalších místech. Další spoj vyjede ve 21.45 z olomouckého hlavního nádraží přes Grygov, Brodek u Přerova a Přerov," uvedl mluvčí.

Z nádraží k bazilice autobusem

Další zvláštní vlaky vyjedou také z Hodonína a to ve 20.13, z Velké nad Veličkou ve 20.29, z Bojkovic ve 20.25 nebo z Bylnice ve 20.07.

„Vlaky mají na svých trasách řadu zastávek, patří mezi ně například Strážnice, Veselí nad Moravou, Uherské Hradiště, Kunovice, Otrokovice, Horní Lideč, Vsetín, Valašské Meziříčí nebo Hulín. Zvláštní vlaky přijedou do Bystřice pod Hostýnem na úpatí Svatého Hostýna mezi 22 a 23 hodinou," pokračoval Petr Šťáhlavský s tím, že od vlakového nádraží k poutní bazilice je zajištěna autobusová doprava.

Zvláštní vlaky se z Bystřice pod Hostýnem vrací na Nový rok, jejich odjezdy jsou po třetí hodině nad ránem a příjezdy do cílových zastávek okolo páté hodiny ranní.

Přesné jízdní řády těchto spojů jsou zapracovány v knižním jízdním řádu a samozřejmě také v internetových vyhledávačích spojení, kde cestující naleznou podrobnosti a přehled všech jejich zastávek. Pro cestu mohou využít různé typy slev, např. zpáteční nebo skupinovou jízdenku