Cedulka na dveřích prodejny oznamuje, že od 25. února je kvůli rekonstrukci zavřeno.

„Naše společnost dostala k poslednímu únoru od nového majitele pana Kyselého výpověď z nájmu. Podle jeho sdělení měl objekt opravit a pro provozování prostor si našel nového nájemce," uvedla Jana Škrabalová, jednatelka společnosti Hruška.

Palác od města před časem koupila soukromá společnost IES Moravia Real olomouckého podnikatele Ivana Kyselého, která v něm teď chystá opravy.

V podmínkách zachování prodejny nebylo

Zavřené potraviny na rohu Horního náměstí a Opletalovy uliceRekonstrukce měla začít už před měsícem, ale dělníci ještě museli počkat.

„Stavební povolení se zdrželo kvůli památkářům. Teď už ale nastoupí stavební firma a za dva měsíce může být hotovo," řekl Ivan Kyselý.

Už také ví, kdo prostory v přízemí domu místo samoobsluhy obsadí.

„Potraviny měly asi dvě třetiny, sousední drogerie třetinu. To se teď sloučí a celých asi čtyři sta metrů čtverečních prodejní plochy obsadí drogerie, která nyní sídlí naproti Prioru," sdělil Kyselý.

O tom, kdo obchody obsadí, rozhodlo výběrové řízení vypsané majitelem budovy, jehož podmínky potraviny Hruška nesplnily. Nikdo jiný než vlastník do způsobu využití prodejny nemůže mluvit, ani město.

„V podmínkách prodeje žádná podmínka na zachování prodejny potravin nebyla," uvedla mluvčí radnice Jana Doleželová.

Obchodů s potravinami je v centru málo

Lidem, kteří chtějí nakoupit v menší prodejně potravin v centru města, tak se zavřením samoobsluhy na adrese Opletalova 1 ubyla jedna z možností.

„Zrušení tohoto obchodu je problém, protože tady v centru moc obchodů s potravinami není. Bude tu chybět. Ceny byly s cenami v supermarketech srovnatelné, měli dobré akce v letácích," řekla bývalá zákaznice Sylva Telíčková.

Jako výraz nesouhlasu se zavřením prodejny na výlohu někdo na čas vyvěsil papír s nápisem Vraťte nám potraviny!

Mezi místy, kde lze kromě dvou supermarketů v centru města nakoupit vícero potravin na jednom místě, zůstává například samoobsluha spojená s řeznictvím v budově tržnice, potraviny na Dolním náměstí nedaleko Kateřinské ulice nebo do večerky v Sokolské ulici a naproti vazební věznice.

SOUVISEJÍCÍ: Schváleno: palác na Horním náměstí získá Kyselý