Zavřená pro běžný provoz bude během opravy přejezdu i Štítného ulice, projedou tam jen autobusy MHD.

Tramvaje nahradí výlukové autobusy, které ale vynechají zastávku Wolkerova.

Přes opravovaný přejezd u nádraží Olomouc - Nová Ulice neprojedou ani vlaky. Mezi hlavním nádražím a Drahanovicemi tak cestující budou vozit autobusy, zastávka Smetanovy sady nebude vůbec obsluhovaná.

Omezení potrvá pět týdnů až do 9. prosince.

Objížďka přes Litovelskou

Wolkerova ulice bude uzavřena od železničního přejezdu až po křižovatku s ulicí Krapkova.

Pro řidiče bude neprůjezdná také ulice Štítného. Vjezd do ní bude umožněn jen autobusům DPMO a IDSOK, dopravní obsluze a vozidlům stavby.

Na uzavírku řidiče přijíždějící do Olomouce s dostatečným předstihem upozorní dopravní značení, to je také bude navádět na objízdné trasy.

„Objížďka je vedena po třídě Svobody, přes Palackého a Litovelskou ulici, po třídě Míru a Foerstrově ulici,“ popsal vedoucí oddělení státní správy na úseku pozemních komunikací olomouckého magistrátu Jan Pavliš.

Autobusy místo tramvají

Cestující v městské hromadné dopravě budou po dobu oprav železničního přejezdu ve Wolkerově ulici místo tramvají přepravovat náhradní autobusy.

„Tramvajová doprava bude kvůli opravě kolejového křížení vyloučena v úseku Nová Ulice – Okresní soud. Dojde k úpravám autobusového a tramvajového provozu. Výlukové jízdní řády budou zveřejněny na zastávkových označnících a webových stránkách www.dpmo.cz,“ sdělila mluvčí olomouckého dopravního podniku Martina Krčová.

Tramvajové linky číslo 1 a 4 budou nahrazeny kombinovanými linkami.

Na trase od zastávky Fibichova přes zastávky Hlavní nádraží, Tržnice, Náměstí Republiky, Hlavní nádraží a Pavlovičky budou mít označení X1/4. Po trase Pavlovičky, Hlavní nádraží, Náměstí republiky, Tržnice, Hlavní nádraží, Fibichova budou označeny X4/1. Obsluhovány budou všechny tramvajové zastávky na trase. Linky číslo 2, 3, 5 a 7 budou vedeny po svých trasách podle výlukových jízdních řádů. Linky číslo 6 a U nebudou provozovány.

Náhradní autobusová doprava bude jezdit z Náměstí Hrdinů přes Novou Ulici a zpět výlukovými autobusy označenými písmenem X.

„Mezi zastávkami Výstaviště Flora a Fakultní nemocnice budou výlukové autobusy obousměrně vedeny ulicemi Wolkerova, Štítného, Albertova a Brněnská. Z tohoto důvodu nebude zastávka Wolkerova obsluhována,“ upozornila Martina Krčová.

Přehled a přesné umístění zastávek výlukových autobusů zájemci najdou na www.dpmo.cz.

Neprojedou ani vlaky

Oprava kolejí ve Wolkerově ulici ovlivní také železniční dopravu. Od 4. listopadu do 9. prosince musejí cestující mezi Olomoucí a Drahanovicemi využít náhradní autobusy.

Pro výstup a nástup ve stanici Hlavní nádraží je určena Táborská ulice, kterou s nádražím spojuje podchod.

Na trase nebude obsluhována zastávka Smetanovy sady.

Výluka se dotkne i ranního spoje z Olomouce přes Senici na Hané do Červenky a zpět. Po silnici se bude jezdit v úseku Olomouc hlavní nádraží a Litovel-předměstí.

Přizpůsobené časy příjezdů a odjezdů i umístění zastávek náhradních autobusů cestující naleznou na webu Českých drah nebo přímo na dotčených zastávkách.

„Ve dnech 26.-.29. listopadu proběhne výluka i v úseku Senice na Hané – Prostějov hlavní nádraží. Pro ni bude vydán samostatný Výlukový jízdní řád,“ informuje dopravce.